Kulturalny Sopot

Sopot zamyka instytucje kultury

W trosce o zdrowie mieszkańców i gości Sopotu, oraz by ograniczyć ewentualną możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, prezydent Jacek Karnowski podjął decyzję o zamknięciu miejskich instytucji kultury w Sopocie.

Wystawa i spotkanie w Dworku Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do Dworku Sierakowskich na wystawę malarstwa Moniki Knoblauch-Kwapińskiej, sopockiej architektki, uczestniczki projektu Architekci Malują. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 marca. Kilka dni później spotkanie z twórczością dramatopisarki Moniki Milewskiej.

Sopocianie ruszają w trasę

Muzeum Sopotu zaprasza na drugi spacer z cyklu „Sopocianie w trasie”, który rozpocznie się pod bramą Hipodromu (ul. Polna, od strony peronu SKM Sopot Wyścigi) w sobotę, 29 lutego o godz.11.00.

Rozpoznaj się na starych zdjęciach z Sopotu

Teatr BOTO zaprasza 28 lutego na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Stryjeckiego, który dokumentował muzyczne i imprezowe życie Sopotu w latach 60. Wyboru zdjęć dokonał syn Krzysztofa Stryjeckiego, Sebastian Stryjecki.

Festiwal Kryminału w Teatrze na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży zaprasza w dniach 5-8 marca 2020 na trzecią edycję festiwalu Zielone Oko, czyli teatralno-filmowo-radiowego festiwalu kryminału. W programie spektakle teatralne z muzyką na żywo, projekcje filmowe i spotkania z gośćmi. Wszystko spod znaku kryminału i czarnej komedii, inspirowane klasycznymi słuchowiskami radiowymi z lat. 50 i 60. Wystąpią m.in. Anna Cieślak i Rafał Zawierucha.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...