Kulturalny Sopot

Warsztaty perkusyjne z Operą Leśną w Sopocie

Na Facebooku i kanale YouTube Opery Leśnej rozpoczął się cykl warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Naukę gry na perkusji w zespole perkusyjno–marszowym prowadzi Łukasz Argasiński, jeden z muzyków międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble. Zajęcia online odbywają się w każdą sobotę kwietnia i maja o godzinie 14.00.

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

Na spotkanie on-line z cyklu „Bliżej historii" zaprasza Muzeum Sopotu. Bohaterką będzie Magdalena Grzebałkowska, reporterka i pisarka. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na facebookowym profilu muzeum. Początek we wtorek, 7 kwietnia, o 17.00.

Art Inkubator. Misja w sieci

Art Inkubator Goyki 3 od kilku tygodni działa za pośrednictwem Internetu. W zgodzie z misją realizuje swoje zadania, dając pole do wypowiedzi artystom, których pandemia uwięziła w domach. Wspiera ich zamawiając artykuły, eseje, zapisy filmowe. Jednocześnie informuje o swoich przyszłych działaniach dotyczących rezydencji artystycznych. Powstał blog opisujący modele działania rezydencji w Europie.

Sopot wspiera lokalne księgarnie

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa mocno daje się we znaki również branży księgarskiej. By wspomóc księgarzy w utrzymaniu ich działalności, warto planując zakup książki, zamówić ją w lokalnej księgarni. Akcja „Książka na telefon” ma pomóc sprzedawcom przetrwać trudny czas. Do akcji włączył się Sopot.

Wideo projekt Teatru na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży startuje z nowym, autorskim projektem on-line, pod nazwą VHS DRAMA LIVE. Będzie to cykl prezentacji starych spektakli dramatycznych i nie tylko.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...