Kulturalny Sopot

Irek Wojtczak Quintet z Davidem Murrayem

Legendarny amerykański saksofonista tenorowy zagra z kwintetem Irka Wojtczaka. Jak zabrzmi muzyka inspirowana polskim folklorem w interpretacji bluesowej i improwizowanym wykonaniu, z towarzyszeniem wybitnego amerykańskiego saksofonisty? Będzie się można przekonać na koncercie w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, 7 listopada o godz. 20.00.

Katowicki Kurort Muzyczny w Sopocie

Katowice to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przemysł ciężki z sukcesem zamieniło na przemysł kultury. Dysponuje jedną z najciekawszych w Polsce ofert muzycznych, proponując odbiorcom wiele interesujących koncertów i festiwali, prezentujących najciekawsze współcześnie zjawiska muzyczne. Sopot, miasto otwarte na nowe trendy w kulturze i sztuce, wykorzystując swoją wieloletnią współpracę z Katowicami w dziedzinie kultury uznało, że listopadowe wieczory w sopockich klubach to odpowiedni moment, by uważniej przyjrzeć się, albo raczej posłuchać tego, co obecnie w sferze muzyki dzieje się na Śląsku. A stanie się to możliwe za sprawą cyklu koncertów Katowicki Kurort Muzyczny. Start 4 listopada.

Piosenki Romualda Lipko w nowej odsłonie

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu Wokalnego „Piosenki Romualda Lipko”, którego finał odbędzie się 27 listopada 2017 r. w MDK. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 listopada.

II Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego

Teatr na Plaży zaprasza od 26 do 29 października na drugą edycję Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Podczas festiwalu zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny w reżyserii Piotra Kosewskiego „Medea. Moja Sympatia”, który powstał na deskach Teatru na Plaży trzy lata temu. Trójmiejska publiczność będzie mogła również uczestniczyć w koncercie „Starsi Panowie Chórem”.

„Piosenki o Polsce” – konkurs wokalny

Miejski Dom Kultury w Sopocie zaprasza do udziału w I edycji Konkursu Wokalnego „Piosenki o Polsce”, którego finał odbędzie się 10 listopada 2017 r. w sopockim MDK.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...