Kulturalny Sopot

Zapraszamy na XXXIV Sopot Molo Jazz Festival

Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku w zabytkowej muszli koncertowej na najdłuższym drewnianym molo w Europie i po raz pierwszy został zorganizowany w 40-tą rocznicę I Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Jazzowej – Sopot ‘56, od którego rozpoczęła się oszałamiająca kariera muzyki jazzowej w Polsce i tzw. Krajach Demokracji Ludowej. Założenia programowe festiwalu od tego czasu stopniowo ewoluowały i dzisiaj sprowadzają się do: przekonanie wczasowiczów, którzy przeważnie nigdy nie mieli kontaktu z tą muzyką, że „nie taki jazz straszny jak go malują”, prezentacji najciekawszych wykonawców jacy pojawili się w minionym sezonie na polskiej scenie jazzowej oraz promocji aktualnych dokonań trójmiejskiego środowiska jazzowego i rewitalizacji dorobku muzyków o gdańskich korzeniach. Warto dodać, że tak jak przed sześćdziesiąt lat temu, nieodłącznym elementem Sopot Molo Jazz Festival jest pochód nowoorleański, którego trasa poprowadzi całą długością słynnego, sopockiego deptaka (ul. Bohaterów Monte Cassino) oraz jam-sessions. Wejście na wszystkie wydarzenia za darmo!

Ørganek w Operze Leśnej

Opera Leśna, jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, łączący w sobie tradycję i nowoczesność, obchodzi w tym roku 110-te urodziny! W związku z jubileuszem na deskach Opery wystąpi zespół Ørganek.

Lato na Tarasach

Szukając propozycji na spędzenie czasu warto zobaczyć, co dzieje się na Tarasach przy Aquaparku w Sopocie.

Cepeliada na molo

Po raz dziewiętnasty na molo w Sopocie, od 20 do 28 lipca, w godz. 10.00-20.00, zagości Cepeliada. To nie tylko impreza handlowa, promująca twórczość ludową i produkty wykonane ręcznie, ale także prezentacja zespołów z szeroko pojętego nurtu folkowego i etnicznego. Punktem kulminacyjnym programu będzie 25 lipca występ zespołu Panieneczki. Wstęp jest wolny.

Lato z Biblioteką Sopocką

Sopoteka (Sopot Centrum, ul. Kościuszki 14) zaprasza 24 lipca, o godz. 18.00, na spotkanie z Aleksandrą Tyl, autorką książki „Wschody i zachody słońca”. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...