Kulturalny Sopot

Art Inkubator poleca się w lutym

Art Inkubator zaprasza na swoje cykliczne wydarzenia. W lutym będzie kolejna możliwość posłuchania reportaży radiowych, czytań performatywnych i wykładów. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach redaktorskich prowadzonych m.in. przez przez znanych dziennikarzy radiowych.

Życie Ginczanki w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży przygotowuje przedstawienie „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, realizowane wspólnie z krakowskim Teatrem Łaźnia Nowa. Spektakl opowie historię życia Zuzanny Ginczanki, urodzonej w Kijowie polskiej poetki pochodzenia żydowskiego. Sopocka premiera odbędzie się w dniach 8-9 lutego 2020 r.

Wystawa poświęcona wolnomularzom w Muzeum Sopotu

„Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie” to tytuł nowej wystawy, którą przygotowuje Muzeum Sopotu. Wernisaż odbędzie się 7 lutego, o godz. 18.00, ekspozycja prezentowana będzie do 17 kwietnia.

Sopockie witraże na wystawie

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza 5 lutego do Galerii Sztuki na wernisaż wystawy odsłaniającej bogactwo i unikatowość detali sopockiej architektury. Zaprezentowane zostaną wyjątkowe fotografie wykonane przez Marię Różańską na przestrzeni czterech ostatnich lat, przedstawiające sopockie witraże.

Pierwsi rezydenci sopockiego Art Inkubatora

Art Inkubator odwiedzi dziesięcioro francuskojęzycznych dramatopisarzy. Podczas rezydencji napiszą teksty literackie, które w sierpniu zostaną zaprezentowane premierowo na festiwalu Literacki Sopot. Sopocka rezydencja 10 sur 10 odbędzie się w dniach 7-23 lutego 2020 roku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...