Kulturalny Sopot

Cykl czytań performatywnych i zwiedzanie Art Inkubatora

Czytanie opowiadań goszczącej w ubiegłym roku w Sopocie brytyjskiej pisarki Zadie Smith i zwiedzanie remontowanej siedziby przy ul. Goyki 3 – to najbliższe propozycje nowej sopockiej instytucji kultury, Art Inkubatora.

„Unknown roads” w Państwowej Galerii Sztuki

Jak mówi Wojciech Woźniak, autor zdjęć pokazywanych na wystawie „Unknown roads”, fotografia to znak, symbol, język i postrzeganie. Prezentowane prace, choć powstały w różnym okresie, posiadają wspólny mianownik, którym jest „czas i jego ontologiczny sens”. Prace można oglądać do 8 grudnia.

Pora umarłych poetów – premiera w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży zaprasza 30 listopada na prapremierę spektaklu muzycznego „Pora umarłych poetów”. Autorska produkcja to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, łączącej formułę koncertu, spektaklu i widowiska multimedialnego.

One woman show w Boto  

Ostatnią premierą w tym roku w teatrze Boto (ul. Bohaterów Monte Cassino 54 b) będzie spektakl „Twoja MAĆ!”, w którym aktorka Karolina Piechota bezkompromisowo opowie o życiu młodej matki. Spektakl 30 listopada o godz. 19.00.

Bliżej historii z Muzeum Sopotu

W Muzeum Sopotu trwa cykl spotkań z autorami książek historycznych zatytułowany „Bliżej historii". Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...