Kulturalny Sopot

Wielość porządków. Od Cybisa do Strzemińskiego

Przed rokiem sopocka PGS zaprezentowała pierwszą część wybitnej kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich, która przedstawiała dzieła okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Tym razem przyszedł czas na prace powojenne i najnowsze.

Nagrody Prezydenta Sopotu wręczone

W niedzielę, 6 października, w Sali Columbus Hotelu Sheraton, wręczone zostały Nagrody Prezydenta Sopotu „Sopockie Muzy”. Na dorocznej gali przyznano również tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2019.

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Olga Tokarczuk została laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Pisarka jest drugą po Wisławie Szymborskiej Polką i pierwszą prozaiczką nagrodzoną najważniejszą światową nagrodą literacką. Autorka dwukrotnie gościła na festiwalu Literacki Sopot.

Rozpoczyna się Sopot Jazz Festival

W październiku w Sopocie znów zabrzmi muzyka jazzowa. Na publiczność rozpoczynającego się w czwartek, 10 października Sopot Jazz Festivalu czeka ambitny program i świetni muzycy. Festiwal ma nowego kuratora, nowością tej edycji są też muzyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Sopockie Konsekwencje Teatralne

III Sopockie Konsekwencje Teatralne – najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście – wystartuje już 6 października. W tym roku w Teatrze BOTO będzie można obejrzeć 9 prezentacji konkursowych, podyskutować o nich z twórcami i zagłosować na najciekawszy z nich – w każdą niedzielę października i listopada oraz 1 grudnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...