Kulturalny Sopot

Sopocka odpowiedź na hot16challenge

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski do #hot16challenge został nominowany przez Przemka Staronia. Jednak postanowił zrobić to po swojemu i oddać sprawę w ręce sopockich artystów.

„Oświęcim. Czarna zima". Spotkanie z autorem książki

Bohaterem kolejnego spotkania z cyklu „Bliżej historii - Live" będzie Marcin Kącki, dziennikarz, autor książki „Oświęcim. Czarna zima". Spotkanie będzie dostępne na facebookowym profilu Muzeum Sopotu we wtorek, 26 maja.

Sopockie festiwale odbędą się mimo ograniczeń

Sopockie festiwale NDI Sopot Classic, Literacki Sopot i Sopot Jazz Festival mimo ograniczeń związanych z pandemią odbędą się. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne programy i pracują nad taką formułą wydarzeń, która zapewni bezpieczeństwo uczestnikom i widzom.

Camus czyta „Dżumę"

„Dżuma" Alberta Camusa to powieść, która obecnie przeżywa swój czytelniczy renesans. W dobie pandemii sięgnęli po nią czytelnicy w całej Europie, także w Polsce. Specjalnie dla nas, David Pathe-Camus, wnuk autora książki, przeczyta fragmenty dzieła słynnego dziadka.

„Green Book” w kinie samochodowym w Sopocie

Na parkingu przy Operze Leśnej powstały dwie strefy kina – samochodowe i plenerowe. W każdej z nich ustawiono niezależne, wielkoformatowe ekrany. W strefie plenerowej filmy oglądać będzie można z leżaków, w samochodowej z własnych aut. Start w piątek, 22 maja.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...