Kulturalny Sopot

Co pod choinkę? Książka o Sopocie!

Sopot od lat inspiruje pisarzy, poetów, fotografów, historyków czy podróżników. Opowieść o mieście znaleźć można na kartach wielu ich książek. Takie wydawnictwo może być doskonałym prezentem gwiazdkowym nie tylko dla mieszkańców, ale dla wszystkich miłośników naszego pięknego miasta, których w Polsce, ale i za granicą przecież nie brakuje.

Pamięci Józefa Golca – przyłącz się do tworzenia wystawy

Urząd Miasta Sopotu, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Matejki oraz Muzeum Sopotu ogłaszają zbiórkę pamiątek po zmarłym w sierpniu tego roku Józefie Golcu. Zgromadzone przedmioty zostaną zaprezentowane na planowanej na wiosnę 2018 wystawie poświęconej Jego pamięci.

Artystycznie o Bożym Narodzeniu – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza dzieci oraz młodzież na warsztaty plastyczne towarzyszące zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Konieczne wcześniejsze rezerwacje.

Sopot w literaturze – literatura w Sopocie

Dwudniowe spotkanie, które odbędzie się 24 i 25 listopada w Teatrze na Plaży, poświęcone będzie obecności Sopotu w literaturze. Warto przyjść i posłuchać m.in. o tym, jak nasze miasto od ponad wieku inspiruje literatów. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Silwanowicz i przyjaciele na bursztynowym szlaku

Od 17 listopada 2017 r. do 7 stycznia 2018 r. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oglądać będzie można wystawę „Silwanowicz i Przyjaciele. Bursztynowy Szlak”. Zostanie ona otwarta 16 listopada o godz. 19.30.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...