Kulturalny Sopot

Popołudnie w bibliotece – nie tylko z książką

Dla dorosłych i dla dzieci, z książką, przy planszówce czy na wykładzie – filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Wybickiego w Sopocie zapraszają na różnorodne ciekawe zajęcia.

„Ci, którzy odeszli, są wśród nas” – wystawa w Dworku Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wystawę „Ci, którzy odeszli, są wśród nas”, będącej kontynuacją listopadowego cyklu wspomnień o wybitnych, nieżyjących już artystach związanych z Sopotem. Wernisaż odbędzie się 8 listopada, wstęp jest wolny.

Przegląd Teatralny „MASSKA”

Trzydniowe święto artystów niepełnosprawnych i sprawnych rusza 22 listopada w sopockim Teatrze na Plaży. Będą spektakle i warsztaty.

Irek Wojtczak Quintet z Davidem Murrayem

Legendarny amerykański saksofonista tenorowy zagra z kwintetem Irka Wojtczaka. Jak zabrzmi muzyka inspirowana polskim folklorem w interpretacji bluesowej i improwizowanym wykonaniu, z towarzyszeniem wybitnego amerykańskiego saksofonisty? Będzie się można przekonać na koncercie w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, 7 listopada o godz. 20.00.

Katowicki Kurort Muzyczny w Sopocie

Katowice to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przemysł ciężki z sukcesem zamieniło na przemysł kultury. Dysponuje jedną z najciekawszych w Polsce ofert muzycznych, proponując odbiorcom wiele interesujących koncertów i festiwali, prezentujących najciekawsze współcześnie zjawiska muzyczne. Sopot, miasto otwarte na nowe trendy w kulturze i sztuce, wykorzystując swoją wieloletnią współpracę z Katowicami w dziedzinie kultury uznało, że listopadowe wieczory w sopockich klubach to odpowiedni moment, by uważniej przyjrzeć się, albo raczej posłuchać tego, co obecnie w sferze muzyki dzieje się na Śląsku. A stanie się to możliwe za sprawą cyklu koncertów Katowicki Kurort Muzyczny. Start 4 listopada.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...