Kulturalny Sopot

Sopockie Muzy przyznane!

Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki, czyli Sopockie Muzy 2017 powędrowały do swoich właścicieli. 9 października w kościele pw. Gwiazdy Morza w Sopocie odbyła się uroczysta gala, której towarzyszył koncert pianisty Marcina Maseckiego „Chopin. Nokturny”.

W zdrowym ciele – zdrowy duch

Muzeum Sopotu zaprasza na wystawę „W zdrowym ciele – zdrowy duch. 150-lecie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Wernisaż 8 października o godz. 18.00, ekspozycję oglądać będzie można od 10 października do 1 grudnia 2017 r.

Smolana i Szkoła Paryska w Państwowej Galerii Sztuki

Dwa wernisaże przygotowała na poniedziałek, 9 października, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Pierwszy, o godz. 19.00, to otwarcie wystawy pt. „Adam Smolana 1921-1987”. Pół godziny później zainaugurowana zostanie ekspozycja: „Mistrzowie Szkoły Paryskiej z kolekcji Żerlicynów i Żarskich”.

Gala Sopockiej Muzy – nagrody i muzyka Chopina

Tegoroczna gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki odbędzie się w poniedziałek, 9 października, o godz. 19.30 w kościele pw. Gwiazdy Morza. Uroczystość uświetni koncert Marcina Maseckiego „Chopin Nokturny”. Można jeszcze odbierać bezpłatne wejściówki na to wydarzenie.

Wolny Związek Zawodowy wystawia w PGS

„Życie jest gdzie indziej” to tytuł nowej wystawy w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, której wernisaż odbędzie się 28 września 2017 r. Wspólny projekt wystawowy Wolnego Związku Zawodowego, czyli Joanny Rusinek i Filipa Kalkowskiego, oglądać będzie można do 12 listopada.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...