Kulturalny Sopot

7. NDI Sopot Classic na półmetku

W minioną niedzielę rozpoczął się 7. NDI Sopot Classic – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Wydarzenie zainaugurowała Gala Hiszpańska w sopockiej Operze Leśnej. Utwory hiszpańskich kompozytorów brawurowo wykonali zaproszeni przez Polską Filharmonię Kameralną artyści: wybitna mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera, gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski, pianista Rodrigo Tomillo oraz Maribell Gallardo grająca na hiszpańskich castanuelas. Muzykę znakomicie uzupełnił taniec formacji Asociacion danza Mediterraneo, zespołu wykonującego tańce hiszpańskie inspirowane flamenco.

Jazzowe molo w sierpniu

W samym środku lata, od 4 do 6 sierpnia 2017 r., w muszli koncertowej przy molo odbędzie się XXI Sopot Molo Jazz Festival. Ta ciesząca się popularnością impreza prezentuje najciekawsze zjawiska w polskim jazzie i promuje najbardziej kreatywnych artystów Trójmiasta. Wszystkie festiwalowe koncerty są bezpłatne.

Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja

Kolejny koncert VI Wieczorów Muzycznych u św. Andrzeja Boboli Sopot 2017 odbędzie się w poniedziałek, 31 lipca, o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Sopot zwycięzcą rankingu "Kreatorzy rozwoju kultury miejskiej"

Sopot stwarza najlepsze warunki dla rozwoju kultury. Taki jest wynik badań i analiz porównawczych przeprowadzonych przez zespół DNA Miasta z Fundacji Res Publica, na zlecenie Narodowego Centrum Kultury. Do współpracy przy tworzeniu rankingu zaproszono ponadto 32 ekspertów – badaczy, animatorów kultury, pracowników instytucji kultury różnego szczebla, praktyków, specjalistów od polityki kulturalnej oraz od analiz ilościowych.

Lato Teatralne trwa

W Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej 29 lipca odbędą się dwa koncerty (godz. 18.00 i 20.00) wspaniałego duetu: Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego. Jest to niezwykła fuzja muzycznych osobowości: jedna z najciekawszych polskich wokalistek oraz numer jeden polskiej gitary. W programie najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...