Kulturalny Sopot

„Nowe życie” w Art Inkubatorze. Spotkanie z Arturem Domosławskim

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na pierwszą rozmowę z cyklu „Nowe życie”. Spotkanie będzie można śledzić online we wtorek, 23 marca.

ZOOM na kulturę w czasie pandemii – tym razem o podcastach

Pandemia z dnia na dzień całkowicie zmieniła funkcjonowanie instytucji kultury w Polsce. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych wykorzystali ten czas na zaproponowanie publiczności alternatywnych form kontaktu ze sztuką, przenosząc działania do sieci. Aby mogli wymienić się pomysłami i doświadczeniami, Komisja Kultury Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot od grudnia 2020 r. organizuje cykl spotkań ZOOM na Kulturę. Kolejne spotkanie, 18 marca, będzie dotyczyć podcastów w instytucjach kultury.

Galeria Sztuki Online

Galeria Sztuki Online, działająca w Dworku Sierakowskich, przygotowała wyjątkową wystawę złożoną z dwóch tematycznie i stylistycznie odmiennych ekspozycji: „Plakaty” Karoliny Podoskiej, które ilustrują ostatnie wydarzenia w kulturze i tematy współczesne oraz „Malarstwo” Anny Warenik-Gabbiani, nawiązującą do doskonałości natury, subtelnego piękna kwiatów i roślin. Wystawa w wersji online jest dostępna na stronie internetowej, kanale YouTube oraz na profilu Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w mediach społecznościowych.

Sopocianki. Wybierz postacie do muralu Marty Frej

Do 12 marca można głosować i wybierać postacie kobiet, które zapisały się w 120-letniej historii Sopotu. Można również zgłaszać swoje propozycje. Wybrane postacie zostaną upamiętnione na muralu, który namaluje artystka Marta Frej.

Najlepsi Studenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi przyjadą do Sopotu

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi podpisała list intencyjny z Gminą Miasta Sopot. Szkołę Filmową w Łodzi reprezentowała rektor, dr hab. Milenia Fiedler, w imieniu Sopotu list podpisał prezydent Jacek Karnowski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...