Kulturalny Sopot

Niezwykły projekt muzyczny w Gwieździe Morza

W kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza w Sopocie, w dniach 18-26 listopada br., realizowany będzie unikalny projekt fonograficzny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Nagrywane będą dwa utwory Krzysztofa Pendereckiego, w tym po raz pierwszy w historii światowej fonografii, nagranie jego najnowszego dzieła symfonicznego z 2017 roku.

„Słownik polsko-polski". Wystawa Wojciecha Wilczyka

Na ekspozycję w Państwowej Galerii Sztuki składa się 26 fotografii przedstawiających murale patriotyczne fotografowane w całej Polsce. Wystawę, którą w Sopocie zobaczymy premierowo, uzupełniają wielkoformatowe fototapety.

Zwiedzanie siedziby sopockiego Art Inkubatora

Zapraszamy na spacer po terenie restaurowanej właśnie, przyszłej siedziby sopockiego Art Inkubatora. Remont prowadzony jest przy ul. Goyki 3, w dawnej willi Jünckego. Otwarte dla mieszkańców spotkanie odbędzie się w piątek, 15 listopada br. Początek o godzinie 11.00. W oprowadzeniu po terenie remontowanej willi weźmie udział Joanna Cichocka-Gula, dyrektor Art Inkubatora w Sopocie.

Konkurs na logo Art Inkubatora

Dyrektor sopockiego Art Inkubatora Joanna Cichocka-Gula ogłosiła Międzynarodowy Konkurs na Logo i Identyfikację Wizualną dla Instytucji, które będą jej oficjalnym i podstawowym elementem identyfikacji graficznej. Pierwszy etap konkursu potrwa do 18 listopada br., zwycięzcę poznamy na początku 2020 r,

Sopot partnerem akcji Czytaj PL

Listopadowa akcja promująca czytelnictwo, Czytaj PL, ruszyła już po raz piąty! Uczestnicy poprzednich czterech edycji wypożyczyli w sumie 300 tysięcy e-booków i audiobooków.. Bezpłatnie czytano już na 4 kontynentach, w 16 krajach. W tym roku do partnerów akcji dołączyło 6 nowych miast, jednym z nich jest Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...