Kulturalny Sopot

Cały Sopot śpiewa kolędy

Wielkie kolędowanie w Sopocie rozpocznie się już 14 grudnia. Kolędy, pastorałki i pieśni adwentowe zabrzmią w Gwieździe Morza, Sopot Centrum oraz w Kościele Chrystusowym. Piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundus Cantat Sopot 2019 potrwa do 15 grudnia. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Grudzień z Polską Filharmonią Kameralną Sopot

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza w grudniu na dwa muzyczne spotkania w Sali Koncertowej PFK Sopot.

Był sobie łowca – opowieść o ludziach epoki lodowcowej

Najstarszy bumerang na świecie, liczące kilkadziesiąt tysięcy lat oryginalne narzędzia krzemienne wykonane przez neandertalczyka, pierwsze ślady działalności człowieka anatomicznie współczesnego – niezwykły zbiór najstarszych pozostałości ludzkiej wytwórczości na terenach Polski można zobaczyć w Grodzisku w Sopocie.

Cykl czytań performatywnych i zwiedzanie Art Inkubatora

Czytanie opowiadań goszczącej w ubiegłym roku w Sopocie brytyjskiej pisarki Zadie Smith i zwiedzanie remontowanej siedziby przy ul. Goyki 3 – to najbliższe propozycje nowej sopockiej instytucji kultury, Art Inkubatora.

„Unknown roads” w Państwowej Galerii Sztuki

Jak mówi Wojciech Woźniak, autor zdjęć pokazywanych na wystawie „Unknown roads”, fotografia to znak, symbol, język i postrzeganie. Prezentowane prace, choć powstały w różnym okresie, posiadają wspólny mianownik, którym jest „czas i jego ontologiczny sens”. Prace można oglądać do 8 grudnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...