Kulturalny Sopot

Lato Teatralne czas zacząć!

Skoro wakacje, to oczywiście Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. W tym roku już po raz 26. zapraszamy na spotkanie ze sztuką, na przeżycie wielu artystycznych wzruszeń w wyjątkowej scenerii. Przed nami dwa miesiące wyjątkowych spektakli, wyczekiwanych premier, koncertów polskich i zagranicznych artystów. Tak teatr będzie obchodził swoje 30. urodziny. Na początek recital Katarzyny Groniec i spektakl „Siła Przyzwyczajenia” Thomasa Bernharda.

Plener Garncarski na Grodzisku

Garncarstwo jest zawodem ginącym i tym bardziej – wyjątkowym. Dzięki Plenerowi Garncarskiemu możemy podziwiać kunszt garncarzy i poznawać tajniki rzemiosła, jednego z najstarszych w historii ludzkości. Grodzisko w Sopocie zaprasza od 4 do 7 lipca na pokazy, warsztaty i wykłady popularnonaukowe.

Sopoteka z Cybulskim

Spacer śladami Zbyszka Cybulskiego i spotkanie z Dorotą Karaś, autorką książki „Cybulski. Podwójne salto”, to dwa wydarzenia ze wspólnym mianownikiem, na które zaprasza Sopoteka. Wstęp jest wolny.

Kino Letnie Sopot – Zakopane 2019

Przed nami najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce! Kino Letnie Sopot – Zakopane wystartuje już 1 lipca i potrwa aż 62 dni. Bezpłatne seanse czekają na widzów w najpopularniejszych polskich kurortach. 5 lipca w Sopocie dowiemy się, do kogo trafi prestiżowa nagroda festiwalu, czyli Diamentowy Klaps Filmowy. Statuetkę podczas uroczystej Gali na Molo wręczy ubiegłoroczna laureatka – Agnieszka Dygant.

„Wiersze na Piętrze”

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz dwumiesięcznik literacki „Topos” zapraszają do Dworku Sierakowskich na spotkanie z amerykańskim poetą i tłumaczem Danielem Bournem w cyklu „Wiersze na Piętrze”. Rozmowę poprowadzi Tadeusz Dziewanowski, poeta i tłumacz z Gdańska. Spotkanie odbędzie się w piątek, 28 czerwca, o godz. 17.00 w sali na piętrze. Wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...