Kulturalny Sopot

Pora umarłych poetów – premiera w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży zaprasza 30 listopada na prapremierę spektaklu muzycznego „Pora umarłych poetów”. Autorska produkcja to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, łączącej formułę koncertu, spektaklu i widowiska multimedialnego.

One woman show w Boto  

Ostatnią premierą w tym roku w teatrze Boto (ul. Bohaterów Monte Cassino 54 b) będzie spektakl „Twoja MAĆ!”, w którym aktorka Karolina Piechota bezkompromisowo opowie o życiu młodej matki. Spektakl 30 listopada o godz. 19.00.

Bliżej historii z Muzeum Sopotu

W Muzeum Sopotu trwa cykl spotkań z autorami książek historycznych zatytułowany „Bliżej historii". Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Niezwykły projekt muzyczny w Gwieździe Morza

W kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza w Sopocie, w dniach 18-26 listopada br., realizowany będzie unikalny projekt fonograficzny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Nagrywane będą dwa utwory Krzysztofa Pendereckiego, w tym po raz pierwszy w historii światowej fonografii, nagranie jego najnowszego dzieła symfonicznego z 2017 roku.

„Słownik polsko-polski". Wystawa Wojciecha Wilczyka

Na ekspozycję w Państwowej Galerii Sztuki składa się 26 fotografii przedstawiających murale patriotyczne fotografowane w całej Polsce. Wystawę, którą w Sopocie zobaczymy premierowo, uzupełniają wielkoformatowe fototapety.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...