Kulturalny Sopot

Fotoklub. Wystawa fotografii w PGS

Państwowa Galeria sztuki w Sopocie zaprasza na wystawę „Fotoklub. Współczesna i dawna fotografia z polskich kolekcji prywatnych". Wernisaż zaplanowano na 16 grudnia, ekspozycja będzie dostępna do 13 lutego 2022 r.

Mantra. Malarstwo Alicji Domańskiej w PGS

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza na nową wystawę pt. „Mantra. Malarstwo" Alicji Domańskiej. Otwarcie ekspozycji już w czwartek, 9 grudnia. Wystawę będzie można oglądać do 16 stycznia 2022 r.

Polowanie na ekstremę. Wykład w rocznicę stanu wojennego

W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Muzeum Sopotu zaprasza na wykład dr. Piotra Brzezińskiego pt. „Polowanie na «ekstremę». Aresztowanie członków Komisji Krajowej NSZZ «Solidarność» w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r.". Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17.00 w Grand Hotelu w Sopocie.

Art Inkubator zaprasza na wieżę i na wykład

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na trzeci wykład mistrzowski na, podczas którego Jan Marcin Węsławski postara się odpowiedzieć na pytanie: Czy da się wyceniać Przyrodę tak jak Sztukę? Spotkanie w środę, 8 grudnia o godzinie 17.00. Natomiast od czwartku, 9 grudnia, będzie można podziwiać widok z wieży willi przy Goyki, siedziby Art Inkubatora.

Sopot w Wolnym Mieście Gdańsku. Wykład historyczny

Na wykład poświęcony Sopotowi w latach międzywojennych, gdy kurort był częścią Wolnego Miasta Gdańska, zaprasza Muzeum Sopotu. Spotkanie we wtorek, 14 grudnia, poprowadzi dr Jan Daniluk. Początek o godz. 17.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...