Kulturalny Sopot

Holendrzy odwiedzą Art Inkubator

Kolejni goście Art Inkubatora przyjadą z Holandii. Artyści wizualni Julia Sokolnicka i Wael el Allouche pokażą w Sopocie swoje prace i spotkają się z publicznością.

Art Inkubator poleca się w lutym

Art Inkubator zaprasza na swoje cykliczne wydarzenia. W lutym będzie kolejna możliwość posłuchania reportaży radiowych, czytań performatywnych i wykładów. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach redaktorskich prowadzonych m.in. przez przez znanych dziennikarzy radiowych.

Życie Ginczanki w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży przygotowuje przedstawienie „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, realizowane wspólnie z krakowskim Teatrem Łaźnia Nowa. Spektakl opowie historię życia Zuzanny Ginczanki, urodzonej w Kijowie polskiej poetki pochodzenia żydowskiego. Sopocka premiera odbędzie się w dniach 8-9 lutego 2020 r.

Wystawa poświęcona wolnomularzom w Muzeum Sopotu

„Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie” to tytuł nowej wystawy, którą przygotowuje Muzeum Sopotu. Wernisaż odbędzie się 7 lutego, o godz. 18.00, ekspozycja prezentowana będzie do 17 kwietnia.

Sopockie witraże na wystawie

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza 5 lutego do Galerii Sztuki na wernisaż wystawy odsłaniającej bogactwo i unikatowość detali sopockiej architektury. Zaprezentowane zostaną wyjątkowe fotografie wykonane przez Marię Różańską na przestrzeni czterech ostatnich lat, przedstawiające sopockie witraże.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...