Kulturalny Sopot

Sopocka Noc Muzeów 2018

Nocne spotkania ze sztuką mają coraz większe grono wielbicieli. W tym roku również Sopot przygotował dużo atrakcji dla wszystkich, którzy 19 maja zdecydują się wziąć udział w Nocy Muzeów.

Młodzi muzycy na scenie

Wychowanków Sopockiej Szkoły Muzycznej posłuchać będzie można w muszli koncertowej na molo w sobotę 19 maja, o godz. 16.00. Podczas koncertu usłyszymy młodych solistów oraz szkolne zespoły, a także orkiestrę złożoną z absolwentów, nauczycieli i uczniów. W programie muzyka klasyczna oraz przeboje muzyki rozrywkowej. Wstęp jest wolny.

Literacki Sopot: spotkania z Karpowiczem i Grzebałkowską

Zapraszamy na kolejne spotkanie zapowiadające festiwal Literacki Sopot, 24 maja i 25 maja, do Sopoteki. Pierwszego dnia z czytelnikami spotka się Ignacy Karpowicz, jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy, drugiego odbędzie się trójmiejska premiera najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej.

Kuratorzy sztuki współczesnej z całego świata w Sopocie

Podczas trwającego trzy dni Międzynarodowego Kongresu Kuratorów Sztuki Współczesnej IKT (10-13 maja), który organizowany był przez miasto Gdańsk oraz CSW Łaźnia, nie mogło zabraknąć wizyty uczestników kongresu w Sopocie. Grupa około stu kuratorów z całego świata zwiedziła największą na Pomorzu galerię – Państwową Galerię Sztuki w Sopocie.

Chóry na ulicach, czyli festiwal Mundus Cantat

Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat – największy chóralny event w Polsce – główne punkty programu zaplanowane ma od 16 do 19 maja. W tym roku, w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, organizatorzy festiwalu kładą duży nacisk na muzyczne akcenty polskie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...