Kulturalny Sopot

Bliżej historii z Muzeum Sopotu

W Muzeum Sopotu trwa cykl spotkań z autorami książek historycznych zatytułowany „Bliżej historii". Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Niezwykły projekt muzyczny w Gwieździe Morza

W kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza w Sopocie, w dniach 18-26 listopada br., realizowany będzie unikalny projekt fonograficzny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Nagrywane będą dwa utwory Krzysztofa Pendereckiego, w tym po raz pierwszy w historii światowej fonografii, nagranie jego najnowszego dzieła symfonicznego z 2017 roku.

„Słownik polsko-polski". Wystawa Wojciecha Wilczyka

Na ekspozycję w Państwowej Galerii Sztuki składa się 26 fotografii przedstawiających murale patriotyczne fotografowane w całej Polsce. Wystawę, którą w Sopocie zobaczymy premierowo, uzupełniają wielkoformatowe fototapety.

Zwiedzanie siedziby sopockiego Art Inkubatora

Zapraszamy na spacer po terenie restaurowanej właśnie, przyszłej siedziby sopockiego Art Inkubatora. Remont prowadzony jest przy ul. Goyki 3, w dawnej willi Jünckego. Otwarte dla mieszkańców spotkanie odbędzie się w piątek, 15 listopada br. Początek o godzinie 11.00. W oprowadzeniu po terenie remontowanej willi weźmie udział Joanna Cichocka-Gula, dyrektor Art Inkubatora w Sopocie.

Konkurs na logo Art Inkubatora

Dyrektor sopockiego Art Inkubatora Joanna Cichocka-Gula ogłosiła Międzynarodowy Konkurs na Logo i Identyfikację Wizualną dla Instytucji, które będą jej oficjalnym i podstawowym elementem identyfikacji graficznej. Pierwszy etap konkursu potrwa do 18 listopada br., zwycięzcę poznamy na początku 2020 r,

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...