Kulturalny Sopot

Stypendia dla twórców kultury

Jedną z form wsparcia działalności kulturalnej w mieście są stypendia artystyczne dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. W I zimowej turze wpłynęło aż 38 wniosków. Stypendia przyznano 8 artystom, na łączną kwotę 26 500  zł.

„Retrospective, Recycling, Remix"

Wystawę prac Roberta Florczaka można było obejrzeć ponad rok temu w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Kto nie widział jej wówczas, dzisiaj może nadrobić zaległości i zobaczyć online. Wystawę „Retrospective, Recycling, Remix" udostępniła gdańska Akademia Sztuk Pięknych.

Sopocka kultura – wsparcie dla artystów, funkcjonowanie instytucji w nowej rzeczywistości

Do tej pory to sopoccy artyści sprawiali, że miasto z każdym rokiem stawało się miejscem coraz bardziej naturalnie kulturalnym. Dziś to artyści potrzebują wsparcia nie tylko, by tworzyć, ale często, by przetrwać. Specjalny pakiet wsparcia dla sopockiej kultury przygotowany przez władze miasta już działa. Ale to nie wszystko.  

Kultura na stronie

Kultura w internetowym „podziemiu" ma się całkiem dobrze. Na stronie sopockiego Art Inkubatora znaleźć można wiele ciekawych tekstów, wywiadów, a także czytań i podcastów. Sukcesywnie pojawiają się nowości oraz kolejne, premierowe odcinki prezentowanych już cykli.

Jaka piękna katastrofa

Natalia Fiedorczuk-Cieślak publicystka, animatorka kultury, pisarka i kompozytorka nagrała serię czterech podcastów zatytułowaną „Jaka piękna katastrofa". Premiera 23 kwietnia na stronie internetowej Art Inkubatora.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...