Kulturalny Sopot

Do kogo trafi Diamentowy Klaps?

5 lipca, na najdłuższym drewnianym molo w Europie, odbędzie się Oficjalna Gala wręczenia nagrody festiwalu – Diamentowego Klapsa Filmowego. Na czerwonym dywanie gości przywita Patricia Kazadi, którą ostatnio można było podziwiać w roli Reri w filmie „Bodo”. Wśród festiwalowej publiczności pojawią się też aktorzy doskonale znani widzom z wielkiego ekranu. Swój przyjazd zapowiedzieli m.in: Katarzyna Figura, Borys Szyc i Piotr Adamczyk.

Z wakacji przywieźcie obrazy – Aukcja Nowej Sztuki

Czy w czasie wakacji myślimy o sztuce? Może warto spróbować i przeżyć emocjonujące chwile w Sopocie. 7 lipca o godz. 19.30 Dom Aukcyjny Art in House organizuje w Dworku Sierakowskich (ul. Czyżewskiego 12) XXIV Aukcję Nowej Sztuki.

Plener garncarski na Grodzisku w Sopocie

Garncarstwo, jedno z najstarszych rzemiosł, współcześnie jest zawodem ginącym. Ale dzięki takim wydarzeniom, jak plener na Grodzisku, można podtrzymać tradycję oraz międzypokoleniowy przekaz wiedzy i umiejętności. A przy okazji – spędzić przyjemnie czas w malowniczym skansenie archeologicznym. Plener potrwa od 3 do 8 lipca.

Kamekura, Tanaka, Fukuda. Wielcy Nieobecni światowego plakatu

Powojenny plakat japoński, szczególnie od połowy XX wieku, należy niewątpliwie do najciekawszych kart w całej historii światowego plakatu. Twórcom japońskim udało się umiejętnie powiązać wielusetletnią tradycję rodzimego malarstwa i grafiki z aktualnymi trendami sztuki nowoczesnej. Od 3 lipca ich prace oglądać będzie można w Państwowej Galerii Sztuki.

Osiecka po męsku i Krystyna Prońko

Teatr Atelier zaprasza na początku lipca na dwa koncerty: 5 i 6 lipca, o godz. 18.00 i 21.00 wystąpi Marcin Januszkiewicz, a 7 i 8 lipca, o godz. 19.30 posłuchać będzie można Krystyny Prońko.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...