Kulturalny Sopot

[IMPREZA ODWOŁANA] Performerzy w PGS

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na Dwubiegunowe Międzynarodowe Spotkania Performerów w Sopocie. Tegoroczna, siódma już edycja imprezy, odbędzie się 18 i 19 stycznia. Kurator: Arti Grabowski.

Odwołane imprezy kulturalne i sportowe

W związku z żałobą po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Sopocie zostają odwołane lub przełożone imprezy kulturalne i sportowe. Szczegółowe informacje poniżej.

Teatr BOTO gra z WOŚP!

13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teatr BOTO postanowił dołączyć do tego wydarzenia i przekazać cały dochód z biletów ze spektaklu z tego dnia na WOŚP. Z tej okazji zagra „Nord-Ost” w reżyserii Adama Nalepy.  

[IMPREZA PRZENIESIONA] Z muzyką w nowy rok!

Jak co roku, Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na tradycyjny Koncert Noworoczny, nawiązujący do tradycyjnych koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein. O ile jednak koncerty wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Maestro Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych wokalistów. 19 stycznia, o godz. 20.00, w kościele św. Jerzego solistką będzie polska sopranistka Agnieszka Wolska.

Prawie milion na kulturę – Sopot rozdzielił granty  

Tradycyjnie na początku stycznia w Sopocie rozstrzygnięto konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych. W rozpoczynającym się 2019 r. dla stowarzyszeń i fundacji na ich zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji przeznaczono łącznie 960 tys. zł. W pierwszym konkursie komisja konkursowa przyznała organizacjom większość środków, tj. 943 tys. zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...