Kulturalny Sopot

Festiwal Literacki Sopot – rekord frekwencyjny i medialny

Tegoroczna, siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Literacki Sopot, odbyła się od 16 do 19 sierpnia. Wydarzenia festiwalowe, w ciągu czterech dni, przyciągnęły rekordową liczbę 18 tys. osób. Festiwal był rekordowy także pod innym względem – wartości marketingowej wydarzenia. Ekwiwalent reklamowy wyniósł niemal 7 mln zł.

„Ostrów Lednicki – kulturowe dziedzictwo Europy”. Nowa wystawa w Grodzisku

Jeszcze nigdy tak duży zbiór wczesnośredniowiecznych artefaktów z Ostrowa Lednickiego nie był prezentowany na Pomorzu! Aż 87 cennych eksponatów – m.in. przedmioty sakralne, inkrustowane strzemiona, miecze, włócznie i topory – znajdzie się na wystawie w Grodzisku w Sopocie. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć materialne ślady historii pierwszych Piastów.

Galowo i kolędowo z Polską Filharmonią Kameralną Sopot

Matthias Höfs, jeden z najwybitniejszych światowych wirtuozów trąbki zagra na Koncercie Galowym wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.  Koncert odbędzie się 13 grudnia o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Dwa dni później, również o godz. 18.00, odbędzie się koncert Świąteczny.

Dwie dekady Sopockiego Teatru Tańca  

Do  2 grudnia w Teatrze na Plaży swoje 20-lecie świętować będzie Sopocki Teatr Tańca. W programie m.in. mistrzowskie warsztaty tańca.

Bonda, Bader i czyste powietrze w Sopotece

Na grudniowe spotkania zaprasza Sopoteka (Sopot Centrum, ul. Kościuszki 14, poziom +2).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...