Kulturalny Sopot

„Karnawał zwierząt” – gramy dla Sopotkowa

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza 18 listopada do Sali Koncertowej PFK Sopot na specjalne wydarzenie – koncert „Karnawał zwierząt” na rzecz sopockiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo.

Niepodległościowo-kobiecy miesiąc teatralny

Teatr na Plaży w 100-lecie Niepodległości oraz 100-lecie uzyskania praw wyborczych Polek zaprasza na niepodległościowo-kobiecy miesiąc teatralny. Już 10 listopada, o godz. 17.00, odbędzie się premiera nowego spektaklu Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis „Polka Niepodległa – historia w spódnicy”.

Wystawa i teatr w Dworku

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do Dworku Sierakowskich na dwa wydarzenia:

Alicji Grucy patrzenie na Sopot

„Sopot Story – Magia Przemijania” to tytuł najnowszej wystawy pasteli Alicji Grucy. Prace oglądać można w Galerii Fundacji SFINKS – Klub SFINKS 700 w Sopocie. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 3 listopada, o godz.20.00.

„Skłodowska. Radium Girl” w Teatrze na Plaży

Bohaterką spektaklu, który przedstawi Teatr Papahema, jest jedna z najsłynniejszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych w świecie Polek, Maria Skłodowska-Curie. Postać naszej noblistki, jej życiowa postawa, zostały wykorzystane do przedstawienia ważnych społecznie tematów, jak choćby respektowanie praw kobiet. Spektakl Agaty Biziuk będzie wystawiony w Teatrze na Plaży 3 listopada o godz. 19.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...