Kulturalny Sopot

Kalejdoskop Form Muzycznych – wielokulturowe święto muzyki

Już po raz 19. Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn zagości w Sopocie. Od 8 do 23 września zapraszamy na wielokulturowe święto muzyki. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu będzie znakomita mezzosopranistka Monika Bohiniec, solistka Staatsoper w Wiedniu. W koncercie inauguracyjnym „Od Bacha do współczesności” (kościół św. Jerzego w Sopocie) zaprezentuje pieśni i arie Richarda Wagnera, twórcy niemieckiego dramatu muzycznego.

Ruszył Festiwal Fotografii „W ramach Sopotu”

Czwarta edycja Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu” rozpoczęła się 7 września. Poprzedziło ją odsłonięcie pierwszego w Sopocie i prawdopodobnie pierwszego w Polsce fotopomnika. Zdjęcie swojego autorstwa, które zapoczątkowało serię prac prezentowanych w przestrzeni miejskiej, odsłonił Tadeusz Rolke, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, uznawany za prekursora polskiej fotografii reportażowej.

Koncert dla Mieszkańców w Operze Leśnej

„Starsi Panowie Dwaj” to tytuł tegorocznego Koncertu dla Mieszkańców, który odbędzie się w sopockiej Operze Leśnej w niedzielę, 9 września, o godz. 18.00. Koncert tematycznie nawiązuje do przypadającego w tym roku 60-lecia Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski.

Tysiące uczestników na Literackim Sopocie

Spotkania autorskie, rozmowy na plaży, debaty na ważne współczesne tematy, targi książki, czytania performatywne, seanse filmowe – uczestnicy festiwalu Literacki Sopot mieli w tym roku w czym wybierać. Biorąc pod uwagę frekwencję widzów i czytelników na wydarzeniach festiwalowych, siódma edycja z pewnością przejdzie do historii.

„Sopot'68 Re_make”, czyli o festiwalu z czołgami w tle

Dekonstrukcja mitu sopockiego festiwalu, poprzez ukazanie go w konkretnym kontekście historycznym oraz nawiązanie dialogu pomiędzy przeszłością a teraźniejszością w wykonaniu artystów młodego pokolenia. Widowisko 50lecia odbędzie się 23 sierpnia 2018 roku w Operze Leśnej w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...