Kulturalny Sopot

Robert Florczak – retrospective, recycling, remix

Wystawa w Państwowej Galerii Sztuki prezentuje twórczość Roberta Florczaka od ukończenia przez niego uczelni w 1988 r., przez przedstawienie dokonań związanych z działalnością teatralną, obiekty z kos i sierpów, po remix znanych artyście technik rysunkowych i malarskich tworzących nową wartość artystyczną. Wernisaż odbędzie się 4 października o godz. 19.30.

Niedziela z dzieckiem w teatrze

Bajkowe poranki teatralne to propozycja Teatru na Plaży dla dzieci. W każdą niedzielę, o godz. 11.00, najmłodsi widzowie mogą przenieść się w świat bajkowych opowieści.

Piosenki Jonasza Kofty

Wciąż zachwycające publiczność piosenki Jonasza Kofty zabrzmią podczas koncertu pt. „Idź swoją drogą”, który odbędzie się 28 września, ogodz. 18.00, w Sali Koncertowej PFK w Operze Leśnej w Sopocie.

„Pamięć – sopocka społeczność żydowska”. Nowa wystawa z Muzeum Sopotu

Wystawa, której wernisaż odbył się 30 września 2018 r., przygotowana w szczególnym roku 2018, kiedy przypada zarówno osiemdziesiąta rocznica spalenia sopockiej synagogi, jak i pięćdziesiąta rocznica Marca ’68 – jest pierwszą próbą przedstawienia losów sopockich Żydów w postaci ekspozycji muzealnej. Co istotne, Narrację rozciągnięto w czasie również na okres powojenny, wskazując na często zapominany fakt odrodzenia się (choć w szczątkowej formie) żydowskiego życia w polskim już Sopocie.

„Kwiaty zła” o przemocy, wojnie, niszczeniu…

W Państwowej Galerii Sztuki oglądać można prace artystów, m.in. z Polski, Niemiec, Rosji, Wenezueli, Meksyku, komentujących, odnoszących się do istotnych dla nich zagrożeń współczesnego świata. Wystawa zatytułowana „Kwiaty zła” wernisaż będzie miała 28 września o godz. 19.30, potrwa do 13 stycznia 2019 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...