Kulturalny Sopot

Ćwierć wieku o rzeczach najważniejszych, czyli jubileusz „Toposu”

Redakcja dwumiesięcznika literackiego „Topos” i Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, wydawca czasopisma, zapraszają w dniach 28-29 września na jubileusz 25-lecia „Toposu”. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Dworku Sierakowskich, przy ul. Czyżewskiego 12 w Sopocie.

OSA. Festiwal muzyki elektronicznej i multimediów

Open Source Art Festival to cykl koncertów zaawansowanej muzyki elektronicznej i projektów multimedialnych. Podczas trwającego trzy dni wydarzenia (21-23 września), wystąpią artyści z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także przedstawiciele lokalnej sceny muzycznej. Koncerty i pokazy odbędą się w Państwowej Galerii Sztuki oraz w Klubie Sfinx 700.

„Sopocka Muza” – gala wręczenia nagród i koncert

W Sali Columbus Hotelu Sheraton w Sopocie, 8 października o godz. 18.00 odbędzie się doroczne wręczenie nagród Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki „Sopocka Muza” oraz przyznanie tytułu „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2018. Uroczystość tę uświetni koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

„Szpital Przemienienia” w Sopocie. Niezwykłe słuchowisko na 70-lecie Empiku

Siedem słuchowisk zrealizowanych przez Empik we współpracy z Biblioteką Akustyczną to element kulturalnych obchodów 70-lecia firmy. Realizowane na żywo i organizowane w siedmiu miastach w Polsce: Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie, Łodzi, Warszawie i Krakowie, powstają w oparciu o najciekawsze teksty polskiej prozy ostatnich siedmiu dziesięcioleci. Już 19 września w Klubie SPATiF w Sopocie będzie można uczestniczyć w słuchowisku przygotowanym na podstawie książki Stanisława Lema „Szpital Przemienienia”. Tekst wybrany przez kuratorkę projektu Sylwię Chutnik mówi o czasie, w którym wojna przerwała piękny sen o niepodległości. Wstęp jest wolny.

Spotkajmy się w Sopotece!

Galeria kultury multimedialnej zaprasza na spotkania z ciekawymi ludźmi.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...