Kulturalny Sopot

Niecodzienna wystawa – pomoc dzieciom z Syrii

Powstawały w traumatycznych okolicznościach, ale pokazują także dziecięce marzenia. Prezentacja prac plastycznych, których autorami są mali uchodźcy z Syrii, odbędzie się 5 sierpnia w klubie 3 Siostry. Będzie ona połączona ze zbiórką funduszy na pomoc dzieciom poszkodowanym w wojennym konflikcie. Wystawa w Sopocie będzie pierwszą taką ekspozycją w Polsce.

II edycja festiwalu Jazz Wolności

Jazz Wolności powered by LOTOS odbędzie się 7 lipca w Sopocie. W muszli koncertowej przy molo wystąpią Walk Away, Artur Dutkiewicz Trio, Mingus Mingus Quartet, a także bardzo ciekawe młode zespoły, które w ciągu ostatniego roku zaznaczyły w sposób szczególny swoją obecność na jazzowej scenie: Tomasz Chyła Quartet, Aga Derlak Trio, Kamil Piotrowicz Sextet, Zagórski/Kadziela Collaboration. Wstęp jest wolny.

Salon „Polityki” ponownie w Sopocie

Miasto Sopot oraz tygodnik „Polityka” zapraszają na drugie spotkanie z cyklu Salon „Polityki” w Sopocie. W piątek 4 sierpnia gościem będzie Marzena Diakun, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Poważna, jedna z najbardziej utalentowanych przedstawicielek młodego pokolenia polskich dyrygentów.

Wieczór muzycznych niespodzianek

Drugi koncert z cyklu „VI Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli Sopot 2017” odbędzie się w poniedziałek, 3 lipca w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Powstańców Warszawy 15 (vis a vis hoteli Grand i Sheraton). Początek o godz. 19.00.

Sopot Film Festival do niedzieli

Sopot Film Festival 2017 będzie trwał od 8 do 16 lipca. To ósma letnia edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, a 17. w całej historii wydarzenia promującego kulturę i twórczość filmową.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...