Aktywny Sopot

Regaty o Puchar Prezydenta Sopotu po raz 43.

To będzie bardzo sportowy weekend w Sopocie, również dla miłośników żeglarstwa. W dniach 9-12 czerwca w Sopocie rozegrana zostanie 43. edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu, najstarszych w Polsce cyklicznych windsurfingowych regat rozgrywanych na akwenie morskim. Organizatorem regat jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot.

Jakub Surowiec z UKS Navigo wicemistrzem świata!

Sopoccy żeglarze z klubu UKS Navigo bardzo dobrze wystartowali na mistrzostwach świata katamaranów A-class w Houston w USA, zdobywając wicemistrzostwo i dziewiąte miejsce. W Sopocie zobaczymy ich już w najbliższy weekend, 14 i 15 maja, podczas regat Trzy Mola.

Trefl Sopot ma nowego trenera!

51-letni Żan Tabak został nowym trenerem Trefla Sopot! Mistrz NBA z 1995 roku podpisał z klubem kontrakt, który obowiązywać będzie do końca sezonu 2024/2025. Dla chorwackiego szkoleniowca będzie to powrót do serca Trójmiasta. Żan Tabak prowadził drużynę z Sopotu na początku sezonu 2012/2013 i zdobył z nią Superpuchar Polski. Do naszego kraju trener wrócił przed rozgrywkami 2019/2020, kiedy to objął zespół z Zielonej Góry i w ciągu dwóch lat wywalczył z nim mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, a także Puchar i Superpuchar Polski.

Czas na Rowerowy Maj 2022

Kolejna edycja akcji Rowerowy Maj w tym roku trwać będzie od 4 do 31 maja. Kampania promuje zdrowy tryb życia wśród dzieci przedszkolnych, uczęszczających do szkół podstawowych, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów. Zapraszamy do udziału, nagrody gwarantowane!

Treningi przed sezonem letnim

Zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w pocie czoła przygotowują się do sezonu letniego na obozach krajowych i zagranicznych. Najważniejsze tegoroczne imprezy LA to: Uniwersjada, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...