Aktywny Sopot

Wielki finał Ekstraligi Rugby w Sopocie!

Nadszedł czas ostatecznych rozstrzygnięć w krajowym rugby. Broniący tytułu Mistrza Polski rugbiści Ogniwa Sopot ponownie byli najlepsi w fazie zasadniczej i rozegrają finał na własnym stadionie podejmując drużynę Orkana Sochaczew. Finał rozegrany zostanie w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Jana z Kolna.

Skrzatki Sopot Tenis Klubu Drużynowymi Mistrzyniami Polski 2022!

W niedzielę, 19 czerwca, na sopockich kortach rozegrano finał Drużynowych Mistrzostw Polski U12 dziewcząt. Po tytuł najlepszej drużyny skrzatek w Polsce sięgnęły dziewczęta z Sopot Tenis Klubu.

Paraujeżdżenie i ujeżdżenie. Mistrzostwa Polski na Hipodromie

Zawody rangi mistrzowskiej to zawsze wielkie wydarzenie sportowe. Hipodrom Sopot, jako jeden z najnowocześniejszych i najprężniej działających ośrodków jeździeckich w Polsce, po raz kolejny otrzymał od Polskiego Związku Jeździeckiego prawo do organizacji Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu w kategorii kuców oraz w jedynej jeździeckiej dyscyplinie parasportowej – paraujeżdżeniu. Zawody potrwają od 17 do 20 czerwca.

CSIO 5* Sopot Horse Show 2022. Niemcy z Pucharem Narodów

4 punkty na koncie po obu nawrotach – zespół Niemiec bezapelacyjnie zwyciężył w Pucharze Narodów Longines w Sopocie. Biało-czerwoni ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji kończąc rywalizację na Hipodromie z bagażem 22 punktów karnych. Pucharową stawkę zamknęła Norwegia, której reprezentanci łącznie nazbierali 44 punkty za błędy na przeszkodach.

Jeździecka Liga Mistrzów po raz czwarty w Sopocie!

Najlepsze drużyny pierwszej dywizji cyklu Longines FEI Jumping Nations Cup wystartują na sopockim Hipodromie w dniach 9-12 czerwca. Na entuzjastów skoków przez przeszkody czekają cztery, intensywne dni, rywalizacji na najwyższym poziomie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...