Aktywny Sopot

Czas na finały VNL Siatkarskiej Ligi Narodów 2023 w ERGO ARENIE

Osiem czołowych reprezentacji siatkarzy, cztery dni zmagań i tylko jeden puchar dla najlepszej kadry VNL Siatkarskiej Ligi Narodów 2023. W środę, 19 lipca o godz. 17.00 rozpocznie się turniej finałowy prestiżowych rozgrywek Volleyball Nations League.

Wyścigi pływackie dookoła molo

22 lipca 2023 r. (w sobotę) rusza kolejna edycja „Wyścigów pływackich dookoła molo im. Jacka Starościaka”. Nowością dla mniej doświadczonych pływaków jest „Slow Swimming”, a podczas całej imprezy będzie można przenieść się w czasie. To dzięki wydarzeniu „Dawnej plaży czar”. To kolejna odsłona obchodów 200 lat kurortu w Sopocie.  

26. Grand Prix Sopot – Gdynia. Wyścigowe święto w Sopocie

Rok temu w sierpniu w Sopocie uroczyście świętowano ćwierćwiecze wyścigów górskich, rozgrywanych na trasie Sopot – Gdynia. W tym roku nadmorskie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 26. Grand Prix Sopot – Gdynia odbędą się w dniach 14-16 lipca, a więc miesiąc wcześniej, niż dotychczasowe wyścigi. W związku z wydarzeniem zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Weekend na molo, plaży i na skwerze Kuracyjnym

Na plaży w piątek i w sobotę, 14 i 15 lipca, o kolejne punkty będą rywalizować uczestnicy siatkarskiego turnieju Ziaja Cup. Sobota zacznie się jogą na molo, a potem na błoniach odbędzie się trening gry w minigolfa. W sobotę i w niedzielę, 15 i 16 lipca, nie będą zawiedzeni miłośnicy muzyki. Dla nich przygotowano aż dwa koncerty w muszli przy wejściu na molo.

Spacer szlakiem nadmorskim z okazji 200-lecia kurortu

Warto zarezerwować sobie czas w czwartkowe popołudnie 13 lipca, bowiem o godz. 17.00 spod Zakładu Balneologicznego wyruszy pierwszy zorganizowany spacer Nadmorskim szlakiem kuracyjnym. Po drodze na prawie 4-kilometrowej trasie na uczestników czekać będzie wiele ciekawostek, które przekażą przedstawiciele Muzeum Sopotu oraz Biblioteki Sopockiej. Będą również ćwiczenia z fizjoterapeutką i odpoczynek przy tężni. Zapraszamy wszystkich chętnych, na spacer nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...