Aktywny Sopot

Wspaniałe otwarcie lekkoatletycznego sezonu halowego

Lekkoatleci i lekkoatletki Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zamknęli pierwszy miesiąc nowego roku znakomitymi wynikami. Najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki w biegu na 500 m ustanowiła Aleksandra Formella, bardzo dobrze przez płotki pobiegł Jakub Szymański.

Paweł Tarnowski wicemistrzem świata IQ Foil

Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) wywalczył na kanaryjskiej wyspie Lanzarote srebrny medal mistrzostw świata w olimpijskiej, windsurfingowej klasie iQFoil. To największy w karierze sukces Pawła i świetny prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. W wyścigach medalowych wystartowała też Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski / PGE Sailing Team Poland), która ostatecznie uplasowała się na 7 miejscu. Dobrze spisali się także inni Polacy.

MOSiR zaprasza na cykl biegów po plaży

Z początkiem nowego roku sopocki MOSiR zaprasza na cykl trzech biegów po sopockiej plaży. Biegi odbędą się w trzy zimowe soboty: 20 stycznia 2024 r. (na 4 km), 17 lutego 2024 r. (na 6 km) i 16 marca 2024 r. (na 8 km) o godzinie 12:00. Cykl zakończy się biegiem marcowym, który wyłoni zwycięzców całego cyklu w ośmiu kategoriach wiekowych i w kategorii OPEN. Zapisy trwają.

Przed nami CAVALIADA Sopot 2024!

CAVALIADA, wielkie jeździeckie święto, odbędzie się w Sopocie już po raz trzeci, w dniach 1-4 lutego. W roku 2024 CAVALIADA Sopot powraca z niepowtarzalną ofertą dla miłośników jeździectwa, rodzin z dziećmi oraz wszystkich entuzjastów, pragnących uczestniczyć w największym wydarzeniu jeździeckim w Polsce. Organizatorzy zapraszają do hali ERGO ARENA na pełen atrakcji program, który zachwyci zarówno doświadczonych, jak i najmłodszych miłośników koni i związanych z tym emocji. Bilety już w sprzedaży. Uwaga, ze względu na logistykę wydarzenia dostępność parkingów jest ograniczona.

Na nartach po śladzie

Bieganie na nartach staje się coraz bardzie popularne. Sopocki MOSiR podążając za tym trendem kupił specjalną maszynę do zakładania śladu tras biegowych dla narciarzy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...