Aktywny Sopot

Tenisowy challenger na kortach Sopot Tenis Klubu

Międzynarodowy Turniej Tenisowy BNP Paribas Sopot Open będzie największym challengerem rozgrywany w tym czasie w Europie, z pulą nagród ponad 92 tys. euro. Turniej odbędzie się od 29 lipca do 4 sierpnia na kortach Sopot Tenis Klubu, które w przeszłości gościły zawody cyklu WTA i ATP, a zwycięstwa świętowali tam m.in. Rafael Nadal, Gael Monfils i Tommy Robredo.

Młodzi lekkoatleci z medalami

Sopoccy lekkoatleci z sukcesami zakończyli rywalizację w mistrzostwach Polski. Trójka zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego przywiozła aż cztery medale z Lublina, gdzie rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Grant Szalek zdobył złoty medal w trójskoku (15,20 m), srebrny w skoku wzwyż (2,18 m) i awansował na Uniwersjadę w Neapolu (w skoku wzwyż, choć wystartuje w barwach Australii). Paulina Borys w skoku wzwyż (1,77 m) wywalczyła awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Gavle (Szwecja). Emilia Kusy do Sopotu przywiozła brązowy medal za skok o tyczce (3,7 m).

Najszybsze konie znowu będą się ścigać w Sopocie [ZAWODY ODWOŁANE]

Oświadczenie z 5 lipca: W związku z wykrytymi na terenie Polski przypadkami wirusa EVA (wirusowe zapalenia tętnic), kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo koni, władze Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Toru Służewiec oraz Hipodromu Sopot podejmują decyzję o odwołaniu mityngów wyścigowych na sopockim Hipodromie w dniach 12-14 i 19-21 lipca 2019 r.

Dzieciaki do Rakiet – spotkaj się z Ulą Radwańską

Już po raz czwarty odbędzie się letni cykl bezpłatnych imprez tenisowych dla najmłodszych. W ciągu trzech dotychczasowych edycji kilka tysięcy dzieciaków z całej Polski miało szansę złapać tenisowego bakcyla, zaś w 150 szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawiły się zajęcia z gry w tenisa. W tym roku specjalne minikorty dla najmłodszych pojawią się na Placu Przyjaciół Sopotu 3 i 4 lipca.

Coraz więcej R-10 w Sopocie

Powstał kolejny fragment nadmorskiej drogi rowerowej R-10. Odcinek od ul. Chrobrego do ul. Na wydmach oraz odcinek od wejścia na plażę nr 37 w Sopocie do granicy z Gdańskiem został poszerzony do 3,10 m oraz na odcinku 1,1 km wymieniono nawierzchnię na czerwoną niefazowaną betonową  kostkę. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...