Aktywny Sopot

Projekt żeglarski dla uczniów szkół podstawowych

Sopot pod żaglami – miejski program szkolenia żeglarskiego, realizowany jest w sopockich szkołach już od 13 lat. Od września rusza kolejna edycja bezpłatnego programu żeglarskiego dla uczniów klas I-III oraz VII szkół podstawowych. Projekt skierowany jest do wszystkich chętnych uczniów pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności żeglarskie.

Runmageddon – start i meta w ERGO ARENIE

W drugi weekend września ekstremalny bieg z przeszkodami ponownie zagości na nadmorskim terenie. 12 września Runmageddon powróci na północ Polski, by w dwudniowej formule zaserwować uczestnikom niecodzienne wrażenia.

Ogniwo Sopot zaprasza na mecz i do drużyny!

Mistrzowie Polski znakomicie rozpoczęli kolejny sezon Ekstraligi Rugby, w pierwszych trzech kolejkach odnosząc trzy zwycięstwa. Szczególnie imponujący był wyjazdowy triumf z największym rywalem – Master Pharm Rugby Łódź. Jednak nie mniej cenne były wygrane z Arką Gdynia i Spartą Jarocin, które usadowiły podopiecznych Karola Czyża i Marcina Pogorzelskiego na szczycie tabeli. W IV kolejce Ekstraligi Ogniwo podejmie na własnym stadionie kolejnego mocnego przeciwnika – Awentę Pogoń Siedlce. Mecz odbędzie się w sobotę 12 września o godz. 13.00 na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie.

Maks Wójcik mistrzem Europy w klasie Raceboard

W Sopocie zakończyły się ERGO Hestia Raceboard European Championship – Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Raceboard. Regaty rozegrane były w ramach Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia. Była to jedyna na świecie międzynarodowa impreza klasy Raceboard w tym sezonie. Mistrzostwo Europy wywalczył Maks Wójcik z Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

Sopockie Skrzatki mistrzyniami Polski

Tenisowe Skrzatki z Sopotu zostały drużynowymi mistrzyniami Polski U12 na rok 2020.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...