Aktywny Sopot

Grand Prix Sopot-Gdynia. W weekend zamknięta ul. Malczewskiego

Wyścig Górski o nazwie Grand Prix Sopot-Gdynia, to sztandarowa impreza Sopockiego Stowarzyszenia Sportowego Automobilklub Orski, która jest nieprzerwanie organizowana od 1997 roku, na trasie poprowadzonej ulicami Malczewskiego i Sopocką. To jedyne w kraju zawody, które odbywają się w północnej Polsce, nad samym morzem, przyciągając rzesze wiernych kibiców i zaciekawionych turystów.

Polska Liga Jeździecka na sopockim Hipodromie

Sopocki Hipodrom to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce. Jest także najbardziej aktywnym, każdego miesiąca odbywa się tutaj kilka imprez jeździeckich, a latem zawody rozgrywane są niemal w każdy weekend. W najbliższy, od 5 do 8 sierpnia, na Hipodromie zawody Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Aktywne lato na Hipodromie

Sezon wakacyjny to tradycyjnie bardzo pracowity czas dla wszystkich zajmujących się jeździectwem. W całej Polsce w każdy weekend odbywa się przynajmniej kilka imprez jeździeckich o różnej randze i w ramach różnych dyscyplin. Na sopockim Hipodromie również w każdy weekend miłośnicy koni znajdą coś dla siebie.

Latawce i rugby na plaży

W ostatni dzień lipca na plaży przy sopockim molo rozegrana zostanie IX edycja Sopot Beach Rugby. Turniej plażowy będzie towarzyszył Festiwalowi Latawców Sopot 2021. Oba wydarzenia, zorganizowane przez sopocki MOSiR i Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury, są częścią obchodów 120-lecia miasta.

Na molo wystartował bieg Run Around Poland

Na sopockim molo w niedzielę, 25 lipca, ruszył wyjątkowy projekt biegowy pod nazwą Run Around Poland 2021. O godzinie 9.00 Artur Kujawiński z Poznania rozpoczął samotny bieg dookoła Polski. Do mety, również na molo, dobiegnie 11 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...