Rodzinny Sopot

Opiekun osoby niesamodzielnej może liczyć na wsparcie specjalistów

Instruktaż pielęgnacyjny, porady dietetyka oraz dodatkowe konsultacje z psychologiem, to kolejne formy wsparcia oferowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie osobom, które opiekują się swoimi niesamodzielnymi krewnymi. Specjalistyczne poradnictwo jest bezpłatne.  

Kolejne mieszkania dla sopocian

17 mieszkań przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie remontu zostanie przeznaczonych do zamieszkania przez sopockie rodziny. Wnioski będzie można składać w kancelarii urzędu od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r.

Sopocki Klub Malucha zaprasza

W Operze Leśnej działa Sopocki Klub Malucha. Klub jest miejscem spotkań, rodzice i dzieci w wieku 0-3 lat mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć i konsultacji psychologicznych.

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy

Punkt Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje grupę psychoedukacyjną dla kobiet doświadczających przemocy w bliskich relacjach. Kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, dowiedzą się jak radzić sobie w takich sytuacjach, dostaną wsparcie i zrozumienie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Kolejne mieszkania dla sopocian

Kolejnych 17 mieszkań zostanie przeznaczonych do zamieszkania przez sopockie rodziny. Lista mieszkań przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie remontu, została ogłoszona dziś w poniedziałek, 7 października. Ich wykaz wraz ze szczegółami dotyczącymi powierzchni, szacunkowych kosztów remontu, zakres wymaganych prac i uzgodnień, znajduje się na wykazie dostępnym na stronie internetowej Urzędu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...