Rodzinny Sopot

Doradca pomoże zaplanować karierę

Wybór zawodu dla wielu młodych ludzi to trudna decyzja. Rynek pracy dynamicznie się zmienia, nie wszyscy znają też swoje mocne strony czy predyspozycje. By pomóc uczniom i ich rodzicom odpowiednio pokierować przyszłą edukacją i ścieżką zawodową, w ramach Sopockiego Modelu Doradztwa Zawodowego rusza cykl „Doradcy kariery”, który oferuje indywidualne konsultacje dla młodzieży i prelekcje dla rodziców. Pierwsze spotkanie 5 marca.

Warsztaty dla rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci

W szkole podstawowej nr 8 w Sopocie odbyło się pilotażowe spotkanie z rodzicami na temat bezpieczeństwa ucznów w sieci. Pierwsza część spotkania prowadzona przez psychologów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie dotyczyła patostreamingu – nowego zagrożenia dla dzieci i młodzieży. Drugą prowadzili specjaliści z firmy informatycznej Atena na temat różnych niebezpiecznych zjawisk, jakie pojawiają się w Internecie. Warsztaty dla rodziców przygotował Wydział Oświaty UM Sopot oraz sopocki MOPS.

Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię

To hasło kampanii promującej profilaktykę raka szyjki macicy wśród mieszkanek województwa pomorskiego, organizowanej przez spółkę COPERNICUS Podmiot Leczniczy, w ramach projektu „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej kobiet”.

Rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych

W Sopocie każdy maluch ma zapewnione miejsce w przedszkolu. Rekrutacja rusza 2 marca 2020 r., wnioski o przyjęcie dziecka do wybranej placówki będzie można składać do końca miesiąca. Premiowane będą dzieci, których dwoje rodziców pracuje oraz te, które mają szczepienia ochronne. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I należy składać w szkole podstawowej, od 2 marca do 30 kwietnia 2020 r.

I Ty możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej

Jesteś osobą empatyczną, sumienną, otwartą? Lubisz pracować z ludźmi? Masz doświadczenie w pracy z osobą z niepełnosprawnością? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...