Rodzinny Sopot

Nowy żłobek w Sopocie otwarty

W Sopocie otwarty został nowy żłobek publiczny dla 60 dzieci w wieku do lat 3. Placówka znajduje się w Kamiennym Potoku przy ulicy Obodrzyców 18, w bliskim sąsiedztwie zabytkowego budynku przedszkola „Nad Potokiem”. Lokalizacja żłobka została wskazana przez rodziców na etapie przygotowania do inwestycji.

Ważne zmiany w programie 500 plus

Od nowego roku wchodzą w życie ważne zmiany w programie Rodzina 500+. Obsługą programu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, świadczenie będzie wypłacane tylko bezgotówkowo na wskazane konto, a wnioski będzie można złożyć jedynie w formie elektronicznej.

Dodatek osłonowy. Można już składać wnioski

Od dzisiaj (4.01.2022 r.) można składać wnioski o dodatek osłonowy. Nowe świadczenie jest elementem rządowej tarczy antyinflacyjnej, mającym zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności.

Jak być bezpiecznym na drodze

Dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat z rodzin współpracujących m.in. z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie wzięły udział w kolejnej edycji projektu „Lotos Akademia Bezpieczeństwa”. Tym razem uwaga skupiona była na bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nabór do filii żłobka „Puchatek”

Rozpoczęła się rekrutacja do nowo powstałej filii miejskiego żłobka „Puchatek” przy ul. Obodrzyców 18. Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku od 20 tygodnia do lat 3 do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i składania wniosków. Nabór do filii trwa do 30 grudnia 2021 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...