Rodzinny Sopot

Zgłoś i zrealizuj swoją lokalną inicjatywę. Nabór wniosków do Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego

Sopocki Fundusz Sąsiedzki 2022 to szybki i prosty sposób na zdobycie finansowania do 1000 zł na realizację inicjatywy mieszkańców. Może to być np. zadbanie o wspólną przestrzeń zieloną, zorganizowanie integracyjnego spotkania, wystawy, rozwijania hobby łączącego sąsiadów, lub rozwiązanie wspólnego problemu. W tym roku w puli jest aż 16 tys. zł.

Sopockie Targi Szkół

Sopockie Targi Szkół Ponadpodstawowych odbędą się kolejny raz w formule online, 7 kwietnia o godz. 10.00, na YouTube oraz Facebooku. W programie prezentacja poszczególnych szkół, będzie także możliwości zadawania pytań przedstawicielom placówek.

Sopocianie sopocianom na Wielkanoc – spraw radość samotnym seniorom

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Sopocki Wolontariat wraz z Urzędem Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców Sopotu oraz uczniów sopockich szkół do włączenia się w wielkanocną akcję „Sopocianie sopocianom na Wielkanoc”.

In vitro i naprotechnologia – ruszają nabory do miejskiego programu

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia co szósta para w Polsce ma problem z płodnością. By pomóc sopocianom w realizacji marzenia o własnym dziecku, miasto oferuje dofinansowanie dwóch programów wspomagania płodności. Od 1 kwietnia ruszają nabory chętnych do procedury in vitro i naprotechnologii.

Zasiłek na dziecko dla ukraińskich rodziców. Wniosek do końca miesiąca – pieniądze za cały marzec

Rodziny z Ukrainy, które przybyły do nas w związku z działaniami wojennymi, mogą otrzymać w Polsce świadczenia na zaspokojenie niezbędnych potrzeb życiowych. Osoby, które mają już PESEL, oprócz jednorazowej pomocy finansowej w wysokości 300 zł, mogą skorzystać ze świadczeń rodzinnych, opiekuńczych, wychowawczych, a także z pomocy społecznej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...