Rodzinny Sopot

Pierwsze narodziny w ramach sopockiego programu in vitro!

Tola, która przyszła na świat 5 kwietnia 2023 r., jest pierwszym dzieckiem urodzonym dzięki sopockiemu programowi leczenia niepłodności metodą in vitro. Program ruszył w 2022 r. W pierwszym roku z dofinansowania in vitro mogło skorzystać 5 par i tyle zostało zakwalifikowanych przez Klinikę INVICTA, która realizuje procedurę in vitro z dopłatą dla mieszkańców Sopotu.

Niech dobro zakwitnie! Finał Pól Nadziei na Pomorzu

Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei na rzecz wsparcia hospicjów oraz szerzenia idei opieki paliatywnej. Finał Pól Nadziei odbędzie się 23 kwietnia w Gdańsku, gdzie zorganizowano Żonkilową Paradę. Tego dnia kwesta będzie prowadzona również w Sopocie.

Zagrają i pomogą. Mecz charytatywny kibiców Trefla Sopot i Suzuki Arki Gdynia

W sobotę, 22 kwietnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 92 w Gdańsku przy ulicy Startowej 9 odbędzie się charytatywny mecz koszykówki pomiędzy Klubem Kibica Żółto-Czarni oraz Klubem Kibica Suzuki Arka Gdynia. Celem wydarzenia jest pomoc pomorskim hospicjom oraz promocja akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Wstęp wolny.

Sopockie szkoły najlepsze pod słońcem! Targi szkolne

Sopockie Targi Szkolne dla uczniów szkół podstawowych odbędą się w czwartek, 20 kwietnia 2023 r., w I Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Sopocie. Zapraszamy ósmoklasistów z Trójmiasta i okolic. Początek o godzinie 10.00.

Ruszyła rekrutacja do sopockich żłobków, przedszkoli i I klas

Rozpoczęła się rekrutacja do żłobków, przedszkoli i do I klas szkół podstawowych oraz dla kandydatów do oddziałów sportowych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Wniosek o przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola można będzie składać do 31 marca. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 24 kwietnia. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I należy składać bezpośrednio w szkole podstawowej do 28 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 maja.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...