Rodzinny Sopot

Sopot na zdrowie: programy dla całych rodzin

Zdrowie sopocian to jeden z priorytetowych tematów w działaniach zmierzających do podniesienia jakości życia mieszkańców naszego miasta. Profilaktyka jest zawsze lepsza, skuteczniejsza i tańsza od leczenia schorzeń. Z budżetu miasta na wszystkie programy, świadczenia i inne działania dotyczące zdrowia mieszkańców w tym roku przeznaczonych zostanie ponad 2 mln zł. Są programy dla osób z różnymi dolegliwościami, z różnych grup wiekowych: dzieci, osób w średnim wieku, seniorów, dla kobiet i mężczyzn. Zachęcamy do zadbania o zdrowie swoje i najbliższych i korzystania z dostępnych w Sopocie bezpłatnych programów prozdrowotnych.

Dzieci na Ukrainie potrzebują pomocy teraz!

Eskalacja działań wojennych na Ukrainie powoduje realne zagrożenie dla życia i zdrowia 7,5 mln dzieci. UNICEF jest na miejscu docierając do najbardziej potrzebujących dzieci i intensyfikując działania pomocowe – zapewnia bezpieczne schronienia, wsparcie psychologiczne, opiekę medyczną, dostęp do czystej wody i środków higienicznych. Potrzeby humanitarne najmłodszych i ich rodzin rosną jednak z minuty na minutę, dlatego UNICEF Polska zwraca się z pilną prośbą o wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez UNICEF na Ukrainie.

Rekrutacja do sopockich przedszkoli rusza 1 marca

Z początkiem marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2022/2023. Wniosek o przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola można będzie składać od 1 do 31 marca. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 25 kwietnia.

Depresja i sytuacje kryzysowe – skorzystaj ze wsparcia specjalistów   

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Depresja jest chorobą ciała i ducha, która może dotknąć każdego. Nie jest ona uwarunkowana płcią, statusem społecznym czy wiekiem. Dlatego tak ważna jest możliwość spotkania się ze specjalistami, którzy w razie problemów, służą pomocą. Taką właśnie pomoc mieszkańcom Sopotu oferuje m.in. Punt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot, a także Stowarzyszenie Wsparcia i Interwencji „Support”.

Zabierz sąsiada na karnawałową zabawę

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. I. Kraszewskiego oraz Sopockie Domy Sąsiedzkie znów łączą siły i zapraszają wszystkich chętnych na karnawałową dyskotekę. W piątek, 18 lutego, od godz. 17.00 na placu przed spółdzielnią będzie się dużo działo. Wstęp wolny, bez wcześniejszych zapisów!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...