Rodzinny Sopot

Opieka wytchnieniowa także w domu

Osoby, które sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobą dorosłą ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z dodatkowego wsparcia w ramach tzw. opieki wytchnieniowej. To czas, który opiekun może przeznaczyć na odpoczynek lub załatwienie swoich spraw. Opieka wytchnieniowa może odbywać się w domu osoby niesamodzielnej lub w placówce. W zależności od potrzeb może to być pobyt dzienny lub całodobowy.

Sopocianie sami wyremontują sobie mieszkania  

Dwanaście sopockich rodzin otrzyma mieszkania do samoremontu, tym samym spełnią się ich marzenia o zamieszkaniu „na swoim”. To już czwarta edycja unikatowego sopockiego programu, który umożliwia usamodzielnienie się sopockich rodzin, bez konieczności czekania w kolejce na przyznanie mieszkania komunalnego.

Otwórz swoje serce i swój dom dla dzieci

– Nigdy nie wiadomo kiedy i dla kogo możemy stać się kimś bliskim. Spróbuj dać trochę siebie chociaż jednemu dziecku. Szczęście tworzy się powoli i małymi krokami. Poczuj to, zostań rodziną zastępczą – zachęcają ciocia Beata i wujek Paweł, którzy od 14 lat pełnią funkcję rodziny zastępczej.

Warsztaty artystyczne na Polu Mancowym

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na cykl piątkowych warsztatów plastycznych dla dzieci.

Warsztaty rzemiosł dawnych w Grodzisku

Ulepić garnek, utkać krajkę na bardku i przenieść się w czasie do epoki kamienia. Oto atrakcje, z jakich można skorzystać tego lata na Grodzisku w Sopocie, w kolejne wakacyjne niedziele. Obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...