Rodzinny Sopot

Dodatkowe środki wesprą budowę sopockiego żłobka

Prawie 1,5 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, pozyskał Sopot na wyposażenie, funkcjonowanie i integracyjny plac zabaw. Żłobek dla 60 maluchów powstaje od września. Koszt całościowy to ponad 7 mln złotych. Wcześniej 1,5 mln zł miasto otrzymało z programu Maluch+ 2020. Teraz udało się zdobyć kolejne 1,5 mln. Plany zakładają, że do końca 2021 żłobek będzie mógł przyjąć pierwsze dzieci.

Najlepsze opiekunki środowiskowe uhonorowane

Już po raz 12. prezydent Sopotu przyznał tytuł Opiekunka Środowiskowa Roku. Wyróżnienie otrzymały osoby, które opiekują się starszymi, niesamodzielnymi mieszkańcami miasta w ich domach. Uroczystość odbyła się online.

Pomoc psychologiczna dla osób bezrobotnych

Bezpłatną pomoc psychoterapeutyczną osobom, które nie mają zatrudnienia, oferuje poradnia Na Starcie w Sopocie. Projekt realizowany przez stowarzyszenie Interios skierowany jest do osób już od 15. roku życia, zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

Tydzień Białej Wstążki – powiedz „nie” przemocy wobec kobiet

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać. Pomorski Tydzień Białej Wstążki trwać będzie od 1 do 7 grudnia.

Stop przemocy wobec kobiet!

25 listopada został w 1999 r. uznany przez ONZ za Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Tego dnia rozpoczynają się obchody 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, zwane także kampanią „Białej Wstążki”.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...