Rodzinny Sopot

Spotkania online z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej

16 marca obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza mieszkańców Sopotu na indywidualne spotkania online ze specjalistami z sopockiego Ośrodka: pracownikiem socjalnym, asystentem rodziny, psychologiem, prawnikiem. Wideokonsultacje odbywać się będą w dniach 15-19 marca, w godz. 8.00-15.00.  

Nowe mieszkania komunalne, nabór wniosków

Sopot przekaże 49 mieszkań w ręce sopocian. Są to mieszkania w nowych budynkach przy al. Niepodległości 650 i 654. Wniosek o przydzielenie mieszkania można złożyć już od 28 stycznia, nabór potrwa do 10 marca.

Potrzebni specjaliści do wsparcia osób niesamodzielnych i ich opiekunów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zatrudni osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w opiece nad osobą niesamodzielną do świadczenia tzw. opieki wytchnieniowej. Poszukuje także specjalistów do prowadzenia specjalistycznego poradnictwa: psychologa, dietetyka, rehabilitanta. Zgłoszenia można przesyłać do 13 marca.

Zostań asystentem osoby z niepełnosprawnością

Jesteś osobą odpowiedzialną, życzliwą i otwartą na potrzeby innych ludzi? Posiadasz doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi? Możesz zostać asystentem osobistym osoby z niepełnosprawnością.

Rekrutacja do przedszkoli i klas I w szkołach podstawowych

Z początkiem marca rozpocznie się rekrutacja do sopockich przedszkoli oraz I klas szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Wniosek o przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola można będzie składać od 1 do 31 marca. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 23 kwietnia. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I należy składać bezpośrednio w szkole podstawowej, od 1 marca do 30 kwietnia. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 21 maja.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...