Rodzinny Sopot

Młodzi w sieci hejtu. Uczniowie z Sopotu uczestniczyli w interaktywnym projekcie teatralnym

Sopocka młodzież miała okazję uczestniczyć w interaktywnym spektaklu pt. „Bądź szczęśliwa”, podejmującym problematykę komunikacji wśród rówieśników oraz zagrożeń związanych z hejtem i społecznym odrzuceniem. Na spektakl zaprosili uczniów sopoccy strażnicy miejscy. W rolę aktorów wcielili się ich koledzy z Warszawy.

Dodatek elektryczny – złóż wniosek

Od 1 grudnia można składać wnioski o dodatek elektryczny. To nowy, jednorazowy dodatek dla osób, które ogrzewają dom energią elektryczną, w tym wykorzystują pompy ciepła. Dodatek nie przysługuje osobom, które do ogrzania domu wykorzystują fotowoltaikę lub inne odnawialne źródła energii.

Tydzień Białej Wstążki – powiedz „nie” przemocy wobec kobiet

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać. III Pomorski Tydzień Białej Wstążki trwać będzie od 1 do 7 grudnia.

Sopot mówi STOP i włącza się w kampanię przeciw cyberprzemocy

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie z partnerami z Bułgarii, Holandii, Portugalii, Rumunii i Włoch bierze udział w międzynarodowym projekcie „TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży” realizowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+).

Dodatki do ogrzewania – wnioski do końca miesiąca

Do 30 listopada 2022 r. można składać wnioski o dodatek węglowy oraz dodatek do innych źródeł ciepła – zakup peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy, gazu skroplonego LPG lub oleju opałowego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...