Rodzinny Sopot

Projekt TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży

Hejt, agresja elektroniczna, cyberprzemoc… Atak wymierzony w drugą osobę w sieci może zacząć się od kliknięcia „lubię to” pod prześmiewczym zdjęciem lub memem, od złośliwego komentarza pod czyimś postem czy relacji w mediach społecznościowych. Zjawisko staje się coraz powszechniejsze. Młodzi ludzie (i nie tylko) często nie mają świadomości, że część ich działań może być przejawem właśnie takiej agresji.

„Róża od św. Walentego” – wspieramy osoby chorujące psychicznie

14 lutego kojarzy się ze świętem zakochanych, a nie wszyscy wiedzą, że Święty Walenty jest także patronem osób chorujących psychicznie. I dlatego ten dzień został wybrany do akcji „Róża od św. Walentego”. Chodzi o zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas solidarności okazywanej osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi. Akcji bliska jest także idea samopomocy – osoby chorujące psychicznie poprzez symboliczne wręczenie róż wspierają innych chorujących, którzy znajdują się w gorszym momencie choroby i wymagają hospitalizacji.

Od 1 lutego można składać wnioski online

Od tego roku zmienia się okres świadczeniowy w programie Rodzina 500 plus. Aby nadal otrzymywać świadczenie wychowawcze, należy złożyć nowy wniosek. Od 1 lutego będzie można składać wnioski drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia w sposób tradycyjny – wnioski papierowe.

Nowe mieszkania komunalne 

Na nowych lokatorów czekają nowe budynki przy al. Niepodległości 654 A i 654 B. Nabór wniosków o przyznanie lokalu mieszkalnego z zasobu komunalnego rozpocznie się 28 stycznia, wniosek można będzie złożyć do 10 marca 2021 r.

Powstał kompleksowy, integracyjny ośrodek rehabilitacji

Sopot przekazał wyremontowane pomieszczenia na działalność ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego. Ośrodek znalazł miejsce w budynku I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przy ul. Książąt Pomorskich 16/18. Wyremontowane pomieszczenia, w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, zajmują prawie 300 m kw. Prowadzenie ośrodka powierzono Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...