Rodzinny Sopot

Kolejne mieszkania dla sopocian

Kolejnych 17 mieszkań zostanie przeznaczonych do zamieszkania przez sopockie rodziny. Lista mieszkań przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie remontu, została ogłoszona dziś w poniedziałek, 7 października. Ich wykaz wraz ze szczegółami dotyczącymi powierzchni, szacunkowych kosztów remontu, zakres wymaganych prac i uzgodnień, znajduje się na wykazie dostępnym na stronie internetowej Urzędu.

Spacer ornitologiczny i warsztat o dokarmianiu ptaków

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Ochrony Sów przygotowali i realizują dla mieszkańców i placówek przedszkolno-szkolnych z Sopotu projekt edukacyjny pn. "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!".

Dodatkowa rehabilitacja dla dzieci z niepełnosprawnościami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oferuje dodatkowe wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami – specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie rehabilitacji fizycznej i usprawnienia zaburzonych funkcji organizmu.

Dzienna opieka wytchnieniowa

Członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobami dorosłymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać w Sopocie z bezpłatnej dziennej opieki wytchnieniowej.

Więcej wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie rehabilitacji dzieci do 16. roku życia, indywidualne wsparcie psychologiczne dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami, a także dzienne miejsca opieki wytchnieniowej to dodatkowe formy wsparcia oferowane od września przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...