Rodzinny Sopot

55 tys. zł na kolejne laptopy dla sopockich dzieci

17 laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi oraz 3 mobilne dostępy do Internetu kupiła Gmina Miasta Sopotu w ramach programu „Zdalna Szkoła +”. Sprzęt komputerowy posłuży do zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Program skierowany jest głównie do rodzin ubogich, z minimum trojgiem dzieci. Koordynacją projektu zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Pierwsza rodzina z Białorusi już w Sopocie

Po zapowiedzi Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu oraz decyzji Rady Miasta, do Sopotu przyjechała pierwsza z trzech rodzin białoruskich. Kolejne dwie powinny zamieszkać w Sopocie do końca miesiąca.

9 listopada namaluj na dłoni uśmiechniętą buźkę

Dłoń jest znakiem pomocy, uśmiech oznacza radość, a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny. 9 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest dłoń z namalowaną uśmiechniętą buźką. Sopot przyłącza się do tej inicjatywy i promowania adopcji. Zachęca również do tworzenia rodzin zastępczych.  

Opieka wytchnieniowa także w domu

Osoby, które sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobą dorosłą ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z dodatkowego wsparcia w ramach tzw. opieki wytchnieniowej. To czas, który opiekun może przeznaczyć na odpoczynek lub załatwienie swoich spraw. Opieka wytchnieniowa może odbywać się w domu osoby niesamodzielnej lub w placówce. W zależności od potrzeb może to być pobyt dzienny lub całodobowy.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu

Do 6 października 2020 r. osoby zainteresowane ubieganiem o mandat radnego mają możliwość zgłaszania swojej kandydatury w szkolnych okręgach wyborczych określonych w Statucie Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu. Wybory do Młodzieżowej Rady odbędą się 16 października, w godz. 8.30-14.30.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...