Rodzinny Sopot

Ferie w Sopocie – odpoczynek, zabawa, integracja

Dzieci i młodzież w naszym województwie zimową przerwę w nauce rozpoczną 16 stycznia. Przez dwa tygodnie sopoccy uczniowie będą mogli korzystać z różnorodnych zajęć sportowych, rekreacyjnych czy kulturalnych. Uczestniczyć w nich będą zarówno dzieci polskie, jak i te, które przybyły do nas z zagranicy, np. Białorusi czy Ukrainy.

Opłatek Maltański wesprze potrzebujących

Tegoroczna edycja Opłatka Maltańskiego, w formie kolacji wigilijnej dla potrzebujących, odbędzie się 19 grudnia w budynku Olivia Star w Gdańsku Oliwie. W Trójmieście Opłatek Maltański zorganizowany został po raz drugi, weźmie w nim udział 200 osób potrzebujących, m.in. podopiecznych sopockiego MOPS.

Młodzi w sieci hejtu. Uczniowie z Sopotu uczestniczyli w interaktywnym projekcie teatralnym

Sopocka młodzież miała okazję uczestniczyć w interaktywnym spektaklu pt. „Bądź szczęśliwa”, podejmującym problematykę komunikacji wśród rówieśników oraz zagrożeń związanych z hejtem i społecznym odrzuceniem. Na spektakl zaprosili uczniów sopoccy strażnicy miejscy. W rolę aktorów wcielili się ich koledzy z Warszawy.

Dodatek elektryczny – złóż wniosek

Od 1 grudnia można składać wnioski o dodatek elektryczny. To nowy, jednorazowy dodatek dla osób, które ogrzewają dom energią elektryczną, w tym wykorzystują pompy ciepła. Dodatek nie przysługuje osobom, które do ogrzania domu wykorzystują fotowoltaikę lub inne odnawialne źródła energii.

Tydzień Białej Wstążki – powiedz „nie” przemocy wobec kobiet

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać. III Pomorski Tydzień Białej Wstążki trwać będzie od 1 do 7 grudnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...