Rodzinny Sopot

Praca przedszkoli i żłobka w wakacje

Z uwagi na obowiązujące wytyczne i normy sanitarne oraz potrzeby rodziców, wszystkie sopockie przedszkola będą otwarte w lipcu i w sierpniu, będą miały tylko 2-tygodniowe przerwy. Terminy przerw zostały uzgodnione z radami rodziców.

Lato 2020 – półkolonie w sopockich szkołach

Dzieci, również te z niepełnosprawnościami, tego lata w Sopocie będą mogły uczestniczyć w półkoloniach organizowanych w szkołach i korzystać z różnorodnych zajęć tematycznych i sportowych.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne!

Wakacje w tym roku będą inne, ale to nie znaczy, że gorsze! Wszystkie wypoczywające w Sopocie dzieci na pewno znajdą ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu, z rówieśnikami, przygotowane przez miejskie instytucje. Oferta będzie się na pewno rozszerzać, zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Rodzinny Sopot – szukamy wykonawcy na budowę żłobka  

Zakończyły się prace projektowe i uzgodnienia przed postępowaniem przetargowym na wyłonienie wykonawcy, który zbuduje miejski żłobek. Od wielu lat jednym z priorytetowych działań miasta jest wspieranie rodzin, czego efektem jest m.in. zapewnienie każdemu dziecku miejsca w przedszkolu. Teraz przyszła kolej na najmłodszych sopocian. Mieszkańcy kurortu, w ankiecie, sami zdecydowali o lokalizacji placówki, która mieścić się będzie przy ul. Obodrzyców 18-20.

Soboty z rekonstrukcją historyczną na Grodzisku

Historia na Grodzisku ożywa! Wprawdzie nie można organizować dużych imprez plenerowych (ograniczenia reżimu sanitarnego), ale zapraszamy na mniejsze wydarzenia. W dwie kolejne soboty – 13 i 20 czerwca – na Grodzisku pojawią się rekonstruktorzy historyczni. Każdy, kto tego dnia przyjdzie zwiedzać skansen – w godz. 9.00-17.00 – będzie mógł skorzystać z dodatkowej atrakcji i zobaczyć, jak „aktorzy żywej historii” odtwarzają życie codzienne sprzed wieków. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...