Rodzinny Sopot

Zmiany w świadczeniach rodzinnych i opiekuńczych

W tym roku czekają nas zmiany w świadczeniach rodzinnych i opiekuńczych. Przedstawiamy te najważniejsze.

Ferie w mieście – zobacz propozycje zajęć dla dzieci

W tym roku ferie większość dzieci spędzi w domach, w swoim miejscu zamieszkania. Ale to nie znaczy, że nie będą mogły skorzystać z wielu różnorodnych propozycji na spędzenie tego czasu ciekawie i aktywnie. Sopockie szkoły oraz miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały ofertę na zimowy wypoczynek. 

Niesamowita energia podczas świątecznych akcji. Dziękujemy!

Z nieskrywaną radością i wielkimi podziękowaniami za współpracę informujemy, że blisko 700 prezentów i 150 choinek trafiło do mieszkańców w ramach akcji „Sopocianie sopocianom na święta” i „Choinka Dobrych Życzeń”.

Dodatkowe środki wesprą budowę sopockiego żłobka

Prawie 1,5 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, pozyskał Sopot na wyposażenie, funkcjonowanie i integracyjny plac zabaw. Żłobek dla 60 maluchów powstaje od września. Koszt całościowy to ponad 7 mln złotych. Wcześniej 1,5 mln zł miasto otrzymało z programu Maluch+ 2020. Teraz udało się zdobyć kolejne 1,5 mln. Plany zakładają, że do końca 2021 żłobek będzie mógł przyjąć pierwsze dzieci.

Najlepsze opiekunki środowiskowe uhonorowane

Już po raz 12. prezydent Sopotu przyznał tytuł Opiekunka Środowiskowa Roku. Wyróżnienie otrzymały osoby, które opiekują się starszymi, niesamodzielnymi mieszkańcami miasta w ich domach. Uroczystość odbyła się online.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...