Rodzinny Sopot

Soboty z rekonstrukcją historyczną na Grodzisku

Historia na Grodzisku ożywa! Wprawdzie nie można organizować dużych imprez plenerowych (ograniczenia reżimu sanitarnego), ale zapraszamy na mniejsze wydarzenia. W dwie kolejne soboty – 13 i 20 czerwca – na Grodzisku pojawią się rekonstruktorzy historyczni. Każdy, kto tego dnia przyjdzie zwiedzać skansen – w godz. 9.00-17.00 – będzie mógł skorzystać z dodatkowej atrakcji i zobaczyć, jak „aktorzy żywej historii” odtwarzają życie codzienne sprzed wieków. Wstęp jest wolny.

Laptopy i tablety dla sopockich szkół

33 laptopy oraz 31 tabletów, kupionych z w ramach programu „Zdalna szkoła”, trafiło do 9 sopockich placówek. Miasto przekazało sprzęt komputerowy dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Generalny remont placu zabaw dla maluchów

Odmrażane są kolejne sfery naszego życia: możemy iść do restauracji, wkrótce do kina i na siłownię, niedługo również place zabaw wypełni śmiech bawiących się dzieci. Staramy się do tego przygotować, m.in. remontując i przebudowując plac zabaw dla maluchów, który znajduje się w parku Północnym.

30 maja rodziny zastępcze obchodzą swoje święto

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To wyraz uznania i podziękowania dla osób, które otworzyły swoje serce i swój dom dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie już od 17 lat organizuje Święto Rodzicielstwa Zastępczego oraz kampanię „Podaruj dziecku serce – zostań rodziną zastępczą”.

Zajęcia opiekuńcze w sopockich podstawówkach i oferta czasu wolnego dla dzieci

25 maja zajęcia dla uczniów klas I-III ruszyły we wszystkich samorządowych szkołach podstawowych w Sopocie. To kolejne placówki oświatowe, które wracają do stacjonarnego systemu pracy. Miasto zadbało także o czas wolny dzieci i proponuje przygotowane przez miejskie instytucje atrakcyjne zajęcia sportowe czy artystyczne. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...