Rodzinny Sopot

Zasiłek na dziecko dla ukraińskich rodziców. Wniosek do końca miesiąca – pieniądze za cały marzec

Rodziny z Ukrainy, które przybyły do nas w związku z działaniami wojennymi, mogą otrzymać w Polsce świadczenia na zaspokojenie niezbędnych potrzeb życiowych. Osoby, które mają już PESEL, oprócz jednorazowej pomocy finansowej w wysokości 300 zł, mogą skorzystać ze świadczeń rodzinnych, opiekuńczych, wychowawczych, a także z pomocy społecznej.

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

Od czwartku, 24 marca w Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie będzie dyżurował psycholog Punktu Interwencji Kryzysowej (PIK) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, mówiący w języku ukraińskim, rosyjskim oraz polskim. Obywatele Ukrainy, którzy potrzebują pomocy psychologicznej w trudnej sytuacji związanej z wojną, mogą otrzymać bezpłatną pomoc specjalisty.

300 zł wsparcia dla obywateli Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przyjmuje wnioski o wypłatę pomocy finansowej dla obywateli Ukrainy.

Co dalej po ósmej klasie? Porady dla uczniów i ich rodziców

Corocznie maj to miesiąc egzaminów dla uczniów klas VIII. Już teraz warto sprawdzić, jak przygotować się do decyzji o wyborze nowej szkoły i skorzystać z bezpłatnych porad planowania ścieżki edukacyjnej.

Już ponad 180 dzieci z Ukrainy zapisało się do sopockich szkół i przedszkoli! Miasto uruchamia oddziały przygotowawcze

Przez ostatnie cztery dni do sopockich przedszkoli i szkół zapisało się 152 dzieci uchodźców z Ukrainy. Miasto przygotowuje się do zapewnienia im opieki i edukacji, dlatego już w piątek, 11 marca, ruszą pierwsze oddziały przygotowawcze – przedszkolny i dla klas I-III szkoły podstawowej. W takim oddziale dzieci z Ukrainy będą razem, będą miały zapewnioną przede wszystkim naukę języka polskiego, integrację, gry i zabawy, ale także wsparcie psychologiczne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...