Rodzinny Sopot

Wielkie sąsiedzkie grillowanie na stadionie

Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Tym razem Sopocki Klub Lekkoatletyczny zaprasza 8 września. Piknik na Stadionie Leśnym to propozycja aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny na świeżym powietrzu. Tradycyjnie na uczestników czekać będzie wiele nie tylko sportowych atrakcji.

Będą nowe mieszkania komunalne dla sopocian  

Rozpoczynamy budowę 49 nowych mieszkań komunalnych „pod klucz”, z czego 48 przeznaczonych będzie dla młodych, sopockich rodzin na dorobku oraz jednego mieszkania wielopokojowego, tzw. gniazda, dla wychowanków domu dziecka. Koszt budowy mieszkań (bez nadzoru, przyłączy i dokumentacji) zamknie się w kwocie 13 530 177,39 zł,  z czego dofinansowanie Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie 4 256 654,31 zł.

Wyższe kryterium dochodowe w Funduszu Alimentacyjnym

Od nowego okresu świadczeniowego 2019/2020 będzie obowiązywało wyższe kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania alimentów z Funduszu Alimentacyjnego. Świadczenie to będzie przysługiwało, jeżeli dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 800 zł. Wnioski można składać on-line lub w formie papierowej.

Od 1 sierpnia wnioski na 500+ także w formie papierowej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie od 1 sierpnia będzie przyjmował wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500 +), z programu Dobry Start (300+), a także wnioski na świadczenia rodzinne oraz z Funduszu Alimentacyjnego w tradycyjnej papierowej formie.

Dokąd z dzieckiem? Do Muzeum Sopotu!

Muzeum Sopotu ma także propozycje dla najmłodszych. Warto wybrać się z nimi do willi Claaszena przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...