Rodzinny Sopot

Sopocki Dzień Nauki, czyli spotkanie z Bałtykiem

A morze bez plastiku? Tak przekornie zatytułowany jest Sopocki Dzień Nauki, który 26 maja odbędzie się na Placu Przyjaciół Sopotu. Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk – główny organizator, zaprasza od godz. 10.00 do 15.00 na intrygujące spotkanie ze środowiskiem Bałtyku.

Kuźnia talentów w MDK

Jeśli Wasze dzieci ładnie rysują, tańczą, wykazują się talentami, o które należy zadbać, warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach, które te uzdolnienia i predyspozycje rozwiną. Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie rozpoczyna nabór do pracowni: plastycznych, muzycznych, teatralnych, taneczno-ruchowych, sportowo-technicznych i językowo-terapeutycznych.

Europa w epoce kamienia

Dni Otwarte Funduszy Europejskich zagoszczą też na Grodzisku w Sopocie. 11 i 12 maja skansen zaprasza na podróż w czasie. wstęp jest wolny.

Przedszkole dla wszystkich chętnych dzieci

Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat biorące udział w naborze do sopockich przedszkoli, rozpoczną we wrześniu pierwszy etap swojej edukacji. W piątek, 20 kwietnia, ogłoszone zostały listy kandydatów przyjętych do sopockich przedszkoli na rok 2018/19.

Co nosiła modna Słowianka, czyli Majówka na Grodzisku

Z czym ruszali w bój goccy wojownicy? Na czym polegała taktyka wojenna Słowian, a jak walczyli Goci? Czy średniowieczne tańce były skomplikowane? Poszukujących odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do Grodu w Sopocie. Od 1 do 3 maja odbędzie się tam cykl imprez plenerowych pt. „Majówka na Grodzisku w Sopocie”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...