Rodzinny Sopot

Dodatkowa rehabilitacja dla dzieci z niepełnosprawnościami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oferuje dodatkowe wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami – specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie rehabilitacji fizycznej i usprawnienia zaburzonych funkcji organizmu.

Dzienna opieka wytchnieniowa

Członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobami dorosłymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać w Sopocie z bezpłatnej dziennej opieki wytchnieniowej.

Więcej wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie rehabilitacji dzieci do 16. roku życia, indywidualne wsparcie psychologiczne dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami, a także dzienne miejsca opieki wytchnieniowej to dodatkowe formy wsparcia oferowane od września przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Wielkie sąsiedzkie grillowanie na stadionie

Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Tym razem Sopocki Klub Lekkoatletyczny zaprasza 8 września. Piknik na Stadionie Leśnym to propozycja aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny na świeżym powietrzu. Tradycyjnie na uczestników czekać będzie wiele nie tylko sportowych atrakcji.

Będą nowe mieszkania komunalne dla sopocian  

Rozpoczynamy budowę 49 nowych mieszkań komunalnych „pod klucz”, z czego 48 przeznaczonych będzie dla młodych, sopockich rodzin na dorobku oraz jednego mieszkania wielopokojowego, tzw. gniazda, dla wychowanków domu dziecka. Koszt budowy mieszkań (bez nadzoru, przyłączy i dokumentacji) zamknie się w kwocie 13 530 177,39 zł,  z czego dofinansowanie Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie 4 256 654,31 zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...