Rodzinny Sopot

Sąsiedzi, czas na festyn!

Sopockie Domy Sąsiedzkie oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. I. Kraszewskiego zapraszają 5 września na Festyn Sąsiedzki i głosowanie na Budżet Obywatelski.

Od sierpnia wnioski na świadczenia dla rodzin również w formie papierowej

Wnioski na zasiłek rodzinny oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy można składać elektronicznie, a od sierpnia dodatkowo tradycyjnie, w formie papierowej.

Dodatek osłonowy – przypominamy ważne terminy

Dodatek osłonowy to jednorazowe świadczenie, które ma zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności, jest elementem tarczy antyinflacyjnej. Przysługuje w oparciu o kryterium dochodowe i wypłacany jest za cały 2022 rok. Ważna jest jednak data złożenia wniosku. W przypadku wniosku złożonego do 31 lipca 2022 r. brany jest pod uwagę dochód za 2020 r., po 1 sierpnia dochód za 2021 r.

Elektroniczne wnioski na świadczenia dla rodzin

Od lipca można składać wnioski online na zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami mogą także składać wnioski o przedłużenie specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Wakacje w Sopocie nigdy nie są nudne. Lato w mieście 2022

Od 27 czerwca spędzający lato w mieście młodzi sopocianie i nasi goście z Ukrainy czy Białorusi będą mogli skorzystać z różnorodnych zajęć, które gwarantują dzieciom spędzenie wakacyjnego czasu wesoło i twórczo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...