Rodzinny Sopot

Od 1 sierpnia wnioski na 500+ także w formie papierowej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie od 1 sierpnia będzie przyjmował wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500 +), z programu Dobry Start (300+), a także wnioski na świadczenia rodzinne oraz z Funduszu Alimentacyjnego w tradycyjnej papierowej formie.

Dokąd z dzieckiem? Do Muzeum Sopotu!

Muzeum Sopotu ma także propozycje dla najmłodszych. Warto wybrać się z nimi do willi Claaszena przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8.

Złóż wniosek na 500+ oraz wyprawkę szkolną Dobry Start

Od 1 lipca poprzez banki świadczące usługi drogą elektroniczną lub portal empatia.mrpips.gov.pl będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego (500 +), świadczenia Dobry Start (300 +), a także świadczeń rodzinnych i z Funduszu Alimentacyjnego. W formie papierowej wnioski będzie można składać od 1 sierpnia.

Królewna Śnieżka zaprasza na koncert

Słońce, szum fal i ciepły piasek pod stopami to cudowne wspomnienia znad morza, które powinno mieć każde dziecko. A gdyby tak dorzucić do nich bajkową muzykę? W ramach III Festiwalu Baltic Souvenir 6 lipca w Sopocie wybrzmią dźwięki opery skomponowanej specjalnie dla dzieci w oparciu o słynną baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka”. Początek o godz. 12.00 w muszli koncertowej na molo. Wstęp jest wolny.

Trójmiejski Piknik Wielokulturowy

Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, CIS Sopot i Kis Sopot zapraszają mieszkańców Sopotu na Trójmiejski Piknik Wielokulturowy. 29 czerwca, w godz. 11.00-14.00 w samym środku Trójmiasta, w skansenie archeologicznym Grodzisko w Sopocie, będzie można wspólnie spędzić czas, poznać się, porozmawiać, posłuchać muzyki i cieszyć się latem. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...