Rodzinny Sopot

Sopockie Domy Sąsiedzkie – wypełnij ankietę

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji koordynuje Sopockie Domy Sąsiedzkie już 2,5 roku. Czas na refleksje i podsumowania. Dlatego zachęcamy mieszkańców i mieszkanki do wypełnienia ankiety, która pomoże w skonstruowaniu najbardziej oczekiwanego programu zajęć na przyszły rok.

Sopocianie Sopocianom na Święta

Sopocianie wielokrotnie już pokazali, że potrafią dzielić się dobrocią przez cały rok, a przed Bożym Narodzeniem robią to w sposób szczególny. Dowodem na to jest cykliczne wydarzenie „Sopocianie Sopocianom na Święta 2023”.  Akcja wpisuje się w mozaikę jednoczących ze sobą pokolenia działań na rzecz samotnych seniorów w naszym mieście.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek, 20 listopada, przypada bardzo ważne święto – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji po zapadnięciu zmroku na wieży latarni wyświetlony zostanie mapping dotyczący Konwencji Praw Dziecka. Tego dnia na niebiesko zostanie także podświetlony budynek Urzędu Miasta.

II edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

20 tys. zł przydzielone każdej szkole może zostać przeznaczone na zakup urządzeń, zmiany w przestrzeni lub na organizację wydarzeń. MBO to prosta odpowiedź na potrzeby, na które zazwyczaj nie ma środków. To dobry krok w kierunku swobodnego budowania przyjaznej szkoły, a wszystko leży tylko w rękach uczniów.

Wspólnie zadbajmy o zapomniane groby

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie wyszedł z inicjatywą, by posprzątać groby osób, które doświadczały bezdomności, a zostały pochowane na sopockim cmentarzu. Akcja „Zadbaj o zapomniany grób” odbędzie się w poniedziałek, 30 października, w godz. 12.00-15.00 na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie przy ul. Malczewskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...