Rodzinny Sopot

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot oficjalnie otrzymał przyznawany przez UNICEF tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom. Podczas uroczystości 3 października Dyrektor Generalna UNICEF Polska Renata Bem przekazała na ręce wiceprezydentki Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim decyzję o dołączeniu Sopotu do miast noszących to zaszczytne miano.

Sopot Miasto Przyjazne Dzieciom – zapraszamy na festyn rodzinny

Dużo zabawy, śmiechu i tańca czeka na wszystkie dzieci, które 3 października przyjdą do Centrum Integracji Społecznej w Sopocie przy ul. Młyńskiej 11. Start o godz. 15.00, wstęp jest wolny.

Spy Guy Sopot – mobilna wersja już dostępna

Miłośnicy detektywistycznych łamigłówek mogą teraz rozwiązywać sopockie zagadki również w telefonie. Pierwsza gra mobilna o Sopocie jest już dostępna. Spy Guy Sopot to regionalna odsłona Spy Guy Hidden Objects. W sierpniu odbyła się premiera wersji planszowej, teraz Spy Guy – superdetektyw, który jest w stanie rozwikłać każdą zagadkę i złapać każdego przestępcę w mieście, zaprasza do zabawy na urządzeniach mobilnych.

Podaruj dziecku serce – zostań rodziną zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie poszukuje osób, które mogłyby stworzyć rodzinę zastępczą i przyjąć do swojego domu dzieci, które potrzebują ciepła i miłości. Opieka nad dziećmi, które przychodzą z bagażem doświadczeń, wymaga otwartego serca i zaangażowania, ale przynosi satysfakcję i daje poczucie spełnienia.

Przed pierwszym dzwonkiem – organizacja roku szkolnego 2023/2024

W roku szkolnym 2023/24 do samorządowych szkół i przedszkoli w Sopocie uczęszczać będzie 4500 uczniów/wychowanków (w tym do szkół podstawowych – 1750 uczniów). Po raz pierwszy w ławce szkolnej zasiądzie 220 pierwszoklasistów, a do przedszkoli pójdzie ok. 740 dzieci. W związku z dużą liczbą młodzieży przystępującej do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, miasto utworzyło trzy dodatkowe klasy pierwsze: w I LO, II LO i III LO.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...