Rodzinny Sopot

Sopocianie sopocianom na Wielkanoc – spraw radość samotnym seniorom

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Sopocki Wolontariat wraz z Urzędem Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców Sopotu oraz uczniów sopockich szkół do włączenia się w wielkanocną akcję „Sopocianie sopocianom na Wielkanoc”.

In vitro i naprotechnologia – ruszają nabory do miejskiego programu

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia co szósta para w Polsce ma problem z płodnością. By pomóc sopocianom w realizacji marzenia o własnym dziecku, miasto oferuje dofinansowanie dwóch programów wspomagania płodności. Od 1 kwietnia ruszają nabory chętnych do procedury in vitro i naprotechnologii.

Zasiłek na dziecko dla ukraińskich rodziców. Wniosek do końca miesiąca – pieniądze za cały marzec

Rodziny z Ukrainy, które przybyły do nas w związku z działaniami wojennymi, mogą otrzymać w Polsce świadczenia na zaspokojenie niezbędnych potrzeb życiowych. Osoby, które mają już PESEL, oprócz jednorazowej pomocy finansowej w wysokości 300 zł, mogą skorzystać ze świadczeń rodzinnych, opiekuńczych, wychowawczych, a także z pomocy społecznej.

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

Od czwartku, 24 marca w Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie będzie dyżurował psycholog Punktu Interwencji Kryzysowej (PIK) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, mówiący w języku ukraińskim, rosyjskim oraz polskim. Obywatele Ukrainy, którzy potrzebują pomocy psychologicznej w trudnej sytuacji związanej z wojną, mogą otrzymać bezpłatną pomoc specjalisty.

300 zł wsparcia dla obywateli Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przyjmuje wnioski o wypłatę pomocy finansowej dla obywateli Ukrainy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...