Rodzinny Sopot

Pomorskie Żagle Wiedzy – są wolne miejsca

„Pomorskie Żagle Wiedzy – Sopot” to program, w którym młodzi pasjonaci morza – uczniowie sopockich szkół podstawowych – mogą dowiedzieć się m.in. dlaczego statki nie toną i jak badać czystość wody, a także podczas zajęć praktycznych spróbować swoich sił na wodzie. Są jeszcze miejsca, na zgłoszenia jest czas do 4 marca. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jaka ma być Cafe Mama?

Przygotowujemy się do otwarcia Cafe Mama w Domu Sąsiedzkim „Tęczowy Dom” na sopockim Przylesiu. Chodzi o to, by Dom Sąsiedzki stał się przyjazną przystanią dla mam w pierwszych latach życia maluszka (0-3 lata). Miejscem, gdzie w miłej atmosferze można spędzić czas, poznać osoby w podobnej sytuacji, wymienić się doświadczeniami, rozterkami i radościami.

Mieszkania komunalne – konsultacje regulaminu

Przygotowując się do budowy kolejnych mieszkań komunalnych zapraszamy mieszkańców do wspólnego przygotowania kryteriów przyznawania mieszkań. Spotkanie z udziałem wiceprezydenta, Marcina Skwierawskiego i sopockich radnych odbędzie się 10 lutego o godz. 17.00, będzie ono transmitowane na facebookowym profilu wiceprezydenta.

Ferie w mieście – dużo atrakcji dla młodszych i starszych

W tym roku, ze względu na piątą falę pandemii, pewnie większość dzieci spędzi ferie w domach, w swoim miejscu zamieszkania. Ale to nie znaczy, że nie będą mogły skorzystać z wielu różnorodnych propozycji na spędzenie tego czasu ciekawie i aktywnie. Sopockie szkoły oraz miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały ofertę na zimowy wypoczynek, który w naszym województwie potrwa od 14 do 25 lutego.

Rodzinny kapitał opiekuńczy

Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) otrzymasz na dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca. Świadczenie to nie zależy od dochodu rodziny i wyniesie w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...