Sopot dla seniorów

Co warto wiedzieć o Domu Pomocy Społecznej?

Rehabilitacja i rekreacja – oto, co najbardziej interesuje przyszłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Ankiety i kasetki na leki wśród sopockich seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie rozpoczął wśród osób objętych taką formą pomocy badanie jakości usług opiekuńczych. Ankieterzy odwiedzą wybraną wcześniej grupę sopockich seniorów, będą również przekazywali specjalne kasetki na leki oraz ulotki na temat różnych form wsparcia oferowanych seniorom przez miasto.

Seniorzy odwiedzili sopocki Dom Pomocy Społecznej

Usługi opiekuńcze były tematem spotkania w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. 16 lutego dyrekcja placówki wraz z pracownicami MOPS-u wyjaśniała sopockim seniorom zasady ubiegania się o miejsce w DPS, przyznawania usług opiekuńczych oraz odpłatności za nie. Następne spotkanie już 23 marca.

Ruszyły przygotowania do wiosennej edycji Sopockich Targów Seniora

Na targach, które odbędą się w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Hali 100-lecia Sopotu zaprezentowany zostanie szeroki wachlarz ofert dla seniorów odpowiadających na ich zróżnicowane potrzeby Organizatorzy – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie – zapraszają firmy przyjazne seniorom do zaprezentowania swojej oferty.

Babciu, dziadku – uważajcie na oszustów

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz upominków podarujmy im również wiedzę o tym jak chronić się przed oszustami, uwrażliwiajmy ich i ostrzegajmy. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...