Sopot dla seniorów

Sopoccy seniorzy zadowoleni z usług opiekuńczych

Najstarsi mieszkańcy Sopotu, którzy korzystają z usług opiekuńczych za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie bardzo pozytywnie ocenili w ankietach jakość tych usług. Również praca opiekunek środowiskowych oraz pracowników socjalnych została przez nich oceniona bardzo wysoko.

Wiecha na Centrum Opieki Geriatrycznej i piknik dla rodzin

Wieszanie wiechy to piękna polska tradycja budowlana, polegająca na zawieszeniu przystrojonego kolorowymi wstążkami wieńca na górnej części budynku. Wiechę wywiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy. I taką sytuację mamy właśnie na budowie Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie – zakończenie pierwszego etapu budowy szpitala, czyli tzw. stan surowy.

Nietypowy terapeuta w DPS

Nie ma jeszcze roku, ale w sopockim Domu Pomocy Społecznej radzi sobie całkiem nieźle. Jest komunikatywny, towarzyski i choć jeszcze trochę nieśmiały, wiele wskazuje na to, że będzie z niego dobry towarzysz do zabaw i spędzania wolnego czasu. Rudy kot Franek znakomicie poprawia humor seniorom.

Sopot ma Radę Seniorów

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Gminy Miasta Sopotu za nami. 19 czerwca w sali obrad Urzędu Miasta spotkało się 14-osobowe grono, którego głównym zadaniem jest działanie na rzecz seniorów poprzez reprezentowanie ich interesów wobec władz samorządowych.

Broadway z nagrodą „Pomorskie dla Seniora”!

W kategorii Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów wśród 12 laureatów znalazł się Dom Sąsiedzki Broadway działający w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...