Sopot dla seniorów

Sopot szkoli opiekunki z funkcjonowania teleopieki

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie odbyło się kolejne szkolenie z zakresu działania teleopieki prowadzone przez przedstawiciela Polskiego Centrum Opieki. PCO na zlecenie Miasta Sopotu zapewnia bezpłatną teleopiekę dla 25 osób, niesamodzielnych, samotnych, starszych, najbardziej potrzebujących, które korzystają z usług opiekuńczych za pośrednictwem sopockiego MOPS-u.

Seniorzy ze Skarszew poznają Sopot

W ramach współpracy grupa 30 seniorów z zaprzyjaźnionego Dziennego Domy Pobytu Senior + w Skarszewach 9 kwietnia odwiedza Sopot.

Seniorzy otworzyli sezon wycieczkowy

Sopoccy seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Mieli okazję zobaczyć tam m.in. Muzeum Kinematografii.

Spotkania edukacyjne – jak pomagać osobom starszym

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza na spotkania edukacyjne skierowane w szczególności do osób, które zainteresowane są Wolontariatem Sąsiedzkim, a także do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o procesach starzenia i którym problemy seniorów są bliskie.

Ostrzeżmy seniorów – oszuści nadal dzwonią na telefony stacjonarne

Oszuści podający się za pracowników banku, poczty i policjantów wciąż próbują oszukać seniorów. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi i nie wpuszczanie do mieszkań osób, których nie znamy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...