Sopot dla seniorów

Zaproś seniora na wigilię – Sopot bierze udział w akcji „Odstawieni na święta”

Spędzanie świąt w samotności dotyczy bardzo wielu osób w podeszłym wieku. Dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń: na samotność w czasie świąt skazani są niemal wszyscy mieszkańcy domów seniora. Problem jest również w szpitalach, gdzie w wigilię pojawia się więcej osób starszych. W akcji „Odstawieni na święta”, którą zainicjowała gdańska Caritas, chodzi o to, by nikt nie był w święta sam. Włączył się w nią także Dom Pomocy Społecznej w Sopocie.

Zostań członkiem Sopockiej Rady Seniorów

Do 10 grudnia trwa nabór na członków drugiej kadencji Sopockiej Rady Seniorów. Kandydatów na członków Rady zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, działające na rzecz osób w wieku senioralnym i Uniwersytety Trzeciego Wieku. Kandydatami mogą zostać mieszkające w Sopocie osoby, które ukończyły 60. rok życia.

Przyjdź, zobacz, zostań z nami!

Jeżeli czujesz chęć pomocy osobom starszym, masz trochę wolnego czasu i chcesz go poświęcić innym – dołącz do grona wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Spotkania informacyjne odbędą się 3 i 4 grudnia.

Bezpieczeństwo seniorów – przyjdź na debatę

Sopoccy policjanci zapraszają do udziału w debacie społecznej. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie sopockich seniorów odbędą się 20 listopada o godz. 12.00 w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. Kościuszki 22/24. Funkcjonariusze omówią ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia. Nie unikniemy dyskusji na temat działalności oszustów metodą „na wnuczka”, „na policjanta” i pod legendą. Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu

Jak bezpiecznie pomóc seniorowi wstać, położyć się, wyjść na spacer oraz aktywnie spędzić czas. Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można 15 listopada podczas dnia otwartego w Dziennym Domu Pobytu w sopockim DPS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...