Sopot dla seniorów

Seniorzy zrobią zakupy na telefon

Przyłączając się do apelu „Seniorze, zostań w domu”, w trosce o osoby starsze, najbardziej narażone na skutki ewentualnego zarażenia się koronawirusem, sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje zamówienia na zakupy z dowozem do domu dla starszych samotnych osób.

Wspierajmy się! Pomoc sąsiedzka dla seniorów w Sopocie

Chcesz pomóc seniorom, by w ten trudny czas związany z koronawirusem nie musieli wychodzić z domów? Zgłoś się do Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Sopocie i zostań wolontariuszem pomocy sąsiedzkiej. Dowiesz się, jakim starszym sopocianom możesz pomóc, robiąc im np. zakupy, przynosząc leki czy załatwiając drobne sprawy.

KWIDO – poszukujemy seniorów do grupy testowej

Rusza nabór do pierwszej grupy testowej, której zadaniem będzie dostosowanie do potrzeb osób starszych platformy KWIDO, czyli nowoczesnego systemu teleopieki. Od piątku, 28 lutego, sopoccy seniorzy zainteresowani udziałem w pilotażu mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

„Pielęgnacja w pigułce” – cykl bezpłatnych spotkań

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje cykl bezpłatnych spotkań pt. „Pielęgnacja w pigułce”. Zapraszamy wszystkich opiekunów, wolontariuszy oraz członków rodzin opiekujących się obłożnie chorymi.

W trosce o niesamodzielnych – miasto wsparło zakup auta dla Caritas

Ze wsparciem Gminy Miasta Sopotu udało się kupić nowe auto elektryczne dla sopockiego Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Samochód będzie służyć m.in. niesamodzielnym sopocianom, którym dowożone są ciepłe posiłki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...