Sopot dla seniorów

Pomorskie dla Seniora – Sopot i sopocianie z nagrodami

Kapituła w konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora", którą stanowili członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej, docenili Sopot trzykrotnie. Nagrody przyznane zostały w kategoriach: Zwyczajny – Niezwyczajny Senior, Samorząd przyjazny Seniorom oraz Przyjaciel Seniora.

Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych

„Dbasz o innych, zadbaj też o siebie” – pod takim hasłem 15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych. Dzień ten jest okazją, aby docenić pracę osób, które opiekują się seniorami, szczególnie tymi niesamodzielnymi, wymagającymi wsparcia.

Sopot szkoli opiekunki z funkcjonowania teleopieki

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie odbyło się kolejne szkolenie z zakresu działania teleopieki prowadzone przez przedstawiciela Polskiego Centrum Opieki. PCO na zlecenie Miasta Sopotu zapewnia bezpłatną teleopiekę dla 25 osób, niesamodzielnych, samotnych, starszych, najbardziej potrzebujących, które korzystają z usług opiekuńczych za pośrednictwem sopockiego MOPS-u.

Seniorzy ze Skarszew poznają Sopot

W ramach współpracy grupa 30 seniorów z zaprzyjaźnionego Dziennego Domy Pobytu Senior + w Skarszewach 9 kwietnia odwiedza Sopot.

Seniorzy otworzyli sezon wycieczkowy

Sopoccy seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Mieli okazję zobaczyć tam m.in. Muzeum Kinematografii.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...