Sopot dla seniorów

Wolontariat sąsiedzki – przyjdź na spotkanie

Jeśli chcesz coś zrobić dla lokalnej społeczności, ale nie wiesz jak – przyjdź na spotkanie informacyjne. Dowiesz się na nim na przykład jak w Sopocie działa sąsiedzki wolontariat. Pierwsze już 1 października.

Seniorzy z indeksami, czyli inauguracja roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

8 października był ważnym dniem dla ponad 870 seniorów. Tego dnia w Państwowej Galerii Sztuki odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Seniorze, szczep się przeciwko grypie!

Jesień w pełni, rodzi się więc coroczne pytanie: szczepić się przeciw grypie czy nie? Odpowiedzi na nie warto poszukać u lekarza pierwszego kontaktu. W sopockim DPS szczepi się każdego seniora, którego stan zdrowia na to pozwala i który wyraża na to zgodę.

Festiwal seniorów po raz drugi, czyli jak znaleźć pracę i dobrze się bawić

Druga edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów odbędzie się 8 października w AmberExpo w Gdańsku. Ubiegłoroczne wydarzenie przyciągnęło kilka tysięcy osób powyżej 60. roku życia udowadniając, że po przejściu na emeryturę wciąż można aktywnie działać w wymiarze zawodowym, społecznym i kulturalnym. Podobnie jak za pierwszym razem, także teraz na seniorów czekać będą oferty zatrudnienia, bezpłatne badania medyczne, pokazy mody, a także spotkania z gwiazdami kina oraz koncert muzyczny. Wstęp jest wolny.

Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu

Dzienny Dom Pobytu w Sopocie zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą. We wtorek, 8 października, w godz. 11.00-14.00, będzie można m.in. porozmawiać o formach wparcia seniorów i także zobaczyć, jak wygląda Dzienny Dom Pobytu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...