Sopot dla seniorów

Maseczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców

Jeżeli jacyś mieszkańcy Sopotu potrzebują maseczek ochronnych, a nie są w stanie z różnych przyczyn sami ich sobie zapewnić, mogą je otrzymać za darmo w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.  

Sopockie Domy Sąsiedzkie zapraszają do sieci!

Sopockie Domy Sąsiedzkie ze względów bezpieczeństwa nie mogą działać w dotychczasowej formule, ale nie zapominają o uczestnikach swoich zajęć. Zapraszają do Internetu, gdzie publikują naprawdę dużo różnorodnych propozycji. Zachęcamy – #zostanwdomu  z Sopockimi Domami Sąsiedzkimi!

Czujni sopoccy seniorzy nie dali się oszukać!

Policjanci o wielu lat systematycznie przypominają co robić, by nie paść ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Te działania profilaktyczne sprawiają, że funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od osób starszych, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. W środę, 18 marca, oszuści kolejny raz próbowali wyłudzić pieniądze od sopockich seniorów. Na szczęście ci nie uwierzyli w historie o policjancie, CBŚ, prokuratorze i kurierze z banku oraz zagrożonych pieniądzach w banku.

Seniorzy zrobią zakupy na telefon

Przyłączając się do apelu „Seniorze, zostań w domu”, w trosce o osoby starsze, najbardziej narażone na skutki ewentualnego zarażenia się koronawirusem, sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje zamówienia na zakupy z dowozem do domu dla starszych samotnych osób.

Wspierajmy się! Pomoc sąsiedzka dla seniorów w Sopocie

Chcesz pomóc seniorom, by w ten trudny czas związany z koronawirusem nie musieli wychodzić z domów? Zgłoś się do Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Sopocie i zostań wolontariuszem pomocy sąsiedzkiej. Dowiesz się, jakim starszym sopocianom możesz pomóc, robiąc im np. zakupy, przynosząc leki czy załatwiając drobne sprawy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...