Sopot dla seniorów

Wolontariat na rzecz seniorów

Sopocki Wolontariat zaprasza wolontariuszy/szki do zaangażowania się w długoterminowe wsparcie w ramach Wolontariatu sąsiedzkiego na rzecz jednej seniorki/seniora. Jest to forma wolontariatu towarzyszącego, opierającego się na indywidualnych spotkaniach. Obecność w czyimś życiu może tę osobę ocalić przed samotnością i wykluczeniem.

Seniorzy z indeksami. Inauguracja roku akademickiego SUTW

W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/24 na Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku im. Małgorzaty Maj. Podczas uroczystości nowi studenci z rąk prezydenta Jacka Karnowskiego, wiceprezydentki Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim i dyrektorki Uniwersytetu Aleksandry Cięglewicz-Wachowiak odebrali indeksy.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów zaprasza

W tym roku już po raz piąty seniorzy z Gdańska i sąsiednich powiatów będą mogli poszukać dla siebie atrakcyjnej pracy, zadbać o swoje zdrowie, a także podejrzeć technologiczne nowości dedykowane osobom starszym oraz spotkać się z gwiazdami znanymi ze szklanego ekranu. Powodów, aby 19 października odwiedzić AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11 w Gdańsku), gdzie odbędzie się Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów jest jednak zdecydowanie więcej! Wydarzenie, które organizuje Gdański Urząd Pracy rozpocznie się o godzinie 10:00, wstęp bezpłatny.

Zdrowy senior – zobacz, z jakich programów możesz skorzystać

W Sopocie osoby w podeszłym wieku mogą korzystać z wielu programów wspierających ich zdrowie. Wszystkie te działania są bezpłatne dla uczestników, ich koszty pokrywane są z budżetu miasta. Zachęcamy do korzystania!

Sopocki Bal Seniora

Jesienne miesiące to czas seniorów. 1 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Seniora, a 20 października to Europejski Dzień Seniora. Wielu sopockich seniorów ma jeszcze w pamięci zeszłoroczną zabawę na pierwszym Sopockim Balu Seniora, a już planowany jest następny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...