Sopot dla seniorów

By nikt w święta nie był sam

Spędzanie świąt w samotności dotyczy bardzo wielu osób w podeszłym wieku – skazani są na nią niemal wszyscy mieszkańcy domów seniora. Problem jest również w szpitalach, gdzie w wigilię pojawia się więcej osób starszych. W akcji „Odstawieni na święta” chodzi o to, by nikt nie był w święta sam.

Laury dla najlepszych opiekunek środowiskowych

Już po raz 11. nagrodzono w Sopocie najlepsze opiekunki środowiskowe, które opiekują się starszymi i niesamodzielnymi mieszkańcami. Tytuły Najlepsza Opiekunka Środowiskowa Roku 2019 otrzymały: Beata Harmatiuk z fundacji Niesiemy Pomoc oraz Gabriela Potulska z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Szpital geriatryczny otwarty!

To pierwszy szpital geriatryczny w województwie, który w sposób kompleksowy opiekować się będzie osobami starszymi. Centrum Opieki Geriatrycznej w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie uroczyście zostało otwarte 29 listopada 2019 r. W szpitalu są już pierwsi pacjenci.

Świąteczny kiermasz rękodzieła

Sopoccy seniorzy przygotowali całą gamę oryginalnych i pięknie wykonanych przedmiotów, które kupić będzie można podczas świątecznego kiermaszu 2 i 3 oraz 9 i 10 grudnia 2019 r. w holu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie.

ERGO ARENA dla Aktywnych Seniorów

Najbliższa odsłona Aktywnej Niedzieli to ukłon w stronę sopockich seniorów. Spotkanie w ERGO ARENIE odbędzie się w niedzielę, 24 listopada, w godz. 10.00 -16.00. Na zajęcia, badania i warsztaty wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...