Sopot dla seniorów

Zostań członkiem Sopockiej Rady Seniorów

Do 10 grudnia trwa nabór na członków drugiej kadencji Sopockiej Rady Seniorów. Kandydatów na członków Rady zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, działające na rzecz osób w wieku senioralnym i Uniwersytety Trzeciego Wieku. Kandydatami mogą zostać mieszkające w Sopocie osoby, które ukończyły 60. rok życia.

Przyjdź, zobacz, zostań z nami!

Jeżeli czujesz chęć pomocy osobom starszym, masz trochę wolnego czasu i chcesz go poświęcić innym – dołącz do grona wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Spotkania informacyjne odbędą się 3 i 4 grudnia.

Bezpieczeństwo seniorów – przyjdź na debatę

Sopoccy policjanci zapraszają do udziału w debacie społecznej. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie sopockich seniorów odbędą się 20 listopada o godz. 12.00 w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. Kościuszki 22/24. Funkcjonariusze omówią ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia. Nie unikniemy dyskusji na temat działalności oszustów metodą „na wnuczka”, „na policjanta” i pod legendą. Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu

Jak bezpiecznie pomóc seniorowi wstać, położyć się, wyjść na spacer oraz aktywnie spędzić czas. Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można 15 listopada podczas dnia otwartego w Dziennym Domu Pobytu w sopockim DPS.

Może za ścianą mieszka ktoś, kto potrzebuje Twojej pomocy?

W Sopocie seniorzy to liczna grupa, warto więc uwrażliwić się na potrzeby osób starszych, naszych sąsiadów, mieszkających tuż obok nas. Pomoc w zakupach, chwila rozmowy przy herbacie, krótki spacer to często niezwykła zmiana dla seniora i seniorki, którzy większość czasu spędzają samotnie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...