Sopot dla seniorów

Całodobowa opieka wytchnieniowa w Sopocie

W sopockim Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mickiewicza 49, uruchomiona została całodobowa opieka wytchnieniowa. By sprostać potrzebom przygotowany został dwuosobowy pokój z łazienką. Pomieszczenia są kompleksowo wyposażone i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szczepienia dla mieszkańców 65+

W związku z jesienno-zimowym okresem i wzmożoną zachorowalnością na grypę, sopockie przychodnie zapraszają osoby po 65. roku życia, które są szczególnie narażone na chorobę, na bezpłatne szczepienia.

Warsztaty fotograficzne w Sopockim Centrum Seniora

Sopockie Centrum Seniora rozszerza swoją ofertę. Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów, którzy pragną w interesujący sposób spędzić jesienne i zimowe dni na warsztaty fotograficzne. Początek w czwartek, 18 października.

DS „Broadway” – miejsce ulubione seniorów – z nagrodą marszałka województwa!

Samorząd Województwa Pomorskiego po raz kolejny wyróżnił wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej na Pomorzu. Nagroda marszałka województwa pomorskiego w kategorii Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione seniorów – trafiła m.in. do Domu Sąsiedzkiego „Broadway”, działającego w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Wrzesień – Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera

„Co 3 sekundy” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera, które we wrześniu każdego roku organizowane są przez międzynarodową federację organizacji alzheimerowskich. Na choroby otępienne cierpi 50 milionów ludzi na świecie, a nowy przypadek zachorowania pojawia się co 3 sekundy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...