Sopot dla seniorów

Seniorzy z DPS na promocji książki w Muzeum Sopotu

Poszerzanie horyzontów, edukacja kulturalna i aktywizacja osób starszych. To założenia, które realizuje sopocki Dom Pomocy Społecznej wraz z Muzeum Sopotu. Tym razem mieszkańcy sopockiego DPS wybrali się 24 lipca na promocję książki „Od Wileńszczyzny do Berlina”. Jej autorka, Irena Bołądź-Gutsch, spotkała się z gośćmi, aby opowiedzieć o swoim życiu i historii rodziny Bołądź. Spotkanie poprowadziła Dagmara Sypniewska-Skwara, z-ca dyrektora Muzeum Sopotu.

Wpuściła do domu obce kobiety i straciła pieniądze

Dwie młode kobiety weszły do mieszkania 87-latki i poprosiły o kartkę papieru oraz długopis, by napisać wiadomość dla sąsiada. Wiadomości sąsiadowi nie zostawiły, a będąc w mieszkaniu seniorki wykorzystały jej nieuwagę i ukradły pieniądze, ponad 20 tys. zł. Policjanci pracują już nad tą sprawą. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Apelujemy też do dzieci i wnuków – rozmawiajcie z Waszymi rodzicami i dziadkami o sytuacjach, które mogą ich spotkać oraz przypominajcie im o zasadach bezpieczeństwa.

Pozytywne podejście do opieki – warsztaty w DPS

Brak wiedzy to najczęstszy problem w opiece nad chorym na Alzheimera czy inne choroby otępienne. Dom Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań z Marleną Meyer, trenerką autorskiego programu Teepy Snow „Pozytywne podejście do opieki”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 lipca, o godz. 16.00 w DPS przy ul. Mickiewicza 49 w Sopocie (tel. 58 551 23 18).

Odbierz nowy informator „Sopocianie 60+”

Pierwsza edycja cieszyła się tak dużym powodzeniem wśród sopockich seniorów, że Urzędu Miasta Sopotu zdecydował się na wydanie drugiej edycji Biuletynu Informacyjnego „Sopocianie 60+”. Informator został uaktualniony, gdyż w ciągu dwóch lat od pierwszego wydania wiele się zmieniło. W wydawnictwie zawarte są informacje dotyczące różnego rodzaju form wsparcia i najpotrzebniejsze adresy i telefony do różnych miejsc oraz instytucji w Sopocie, które mogą być przydatne sopockim seniorom.

Pierwsza edycja Sopockich Dni Seniora za nami

Pierwszy dzień zainaugurowano uroczystą sesją rady sopockich seniorów. W Sali Herbowej UM Sopotu zebrało się prawie stu gości oraz członków sopockiej rady seniorów, którzy podczas tej wyjątkowej sesji poruszyli temat działalności obywatelskiej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...