Sopot dla seniorów

Całodobowa opieka dla starszych – są miejsca w DPS

Najlepszym otoczeniem dla seniora jest jego dom i wsparcie na miejscu. Czasem jednak nawet kompleksowa pomoc świadczona w domu przez specjalistów nie jest już wystarczająca i potrzebne jest całodobowe wsparcie w ośrodku. Taką specjalistyczną opiekę zapewnia sopocki Dom Pomocy Społecznej. Aby uzyskać miejsce w DPS, należy zgłosić się do środka pomocy społecznej.

Teatr Atelier zaprasza na warsztaty i musical. Dla sopocian 60+ wstęp bezpłatny

Sopocki Teatr Tańca zaprasza do Teatru Atelier na warsztaty dla par „Bliskość”. Warsztaty odbędą się 14 lutego w godz. 19.00-21.30. Warsztaty są otwarte dla wszystkich. Obowiązują zgłoszenia email: sopot.dance.theatre@gmail.com. Koszt: 140 zł od pary do 10 lutego, po 10 lutego – 160 zł. Sala prób Teatru Atelier, pierwsze wejście od strony Gdyni, na domofonie 2 (ostatnie piętro).

Seniorzy otrzymali świąteczne paczki w ramach dorocznej akcji „Spotkanie Wigilijne”

W tradycję obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście wpisuje się od wielu lat uroczyste „Spotkanie Wigilijne” dla seniorów. Tradycyjnie odbywała się ona w Urzędzie Miasta Sopotu przy świątecznie przygotowanych stołach i wspólnym śpiewaniu kolęd. W tym roku sytuacja pandemiczna uniemożliwiła zorganizowanie uroczystości w dotychczasowej formule. Zamiast tradycyjnego spotkania, organizatorzy przygotowali świąteczne paczki dla 100 sopockich seniorów.

„Choinki dobrych życzeń” trafią do potrzebujących

Sopocki MOPS po raz drugi organizuje akcję „Choinka dobrych życzeń”. Świąteczne drzewko mogą otrzymać bezpłatnie mieszkańcy Sopotu, którzy nie mają możliwości, aby samodzielnie kupić choinkę.

Czym jest współczesna geriatria?

Rozmawiamy z dr Dagmarą Wiewiórkowską-Garczewską, geriatrą oraz internistą z Centrum Opieki Geriatrycznej Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...