Sopot dla seniorów

Seniorzy otworzyli sezon wycieczkowy

Sopoccy seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Mieli okazję zobaczyć tam m.in. Muzeum Kinematografii.

Spotkania edukacyjne – jak pomagać osobom starszym

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza na spotkania edukacyjne skierowane w szczególności do osób, które zainteresowane są Wolontariatem Sąsiedzkim, a także do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o procesach starzenia i którym problemy seniorów są bliskie.

Ostrzeżmy seniorów – oszuści nadal dzwonią na telefony stacjonarne

Oszuści podający się za pracowników banku, poczty i policjantów wciąż próbują oszukać seniorów. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi i nie wpuszczanie do mieszkań osób, których nie znamy.

Zaproś seniora na wigilię – Sopot bierze udział w akcji „Odstawieni na święta”

Spędzanie świąt w samotności dotyczy bardzo wielu osób w podeszłym wieku. Dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń: na samotność w czasie świąt skazani są niemal wszyscy mieszkańcy domów seniora. Problem jest również w szpitalach, gdzie w wigilię pojawia się więcej osób starszych. W akcji „Odstawieni na święta”, którą zainicjowała gdańska Caritas, chodzi o to, by nikt nie był w święta sam. Włączył się w nią także Dom Pomocy Społecznej w Sopocie.

Zostań członkiem Sopockiej Rady Seniorów

Do 10 grudnia trwa nabór na członków drugiej kadencji Sopockiej Rady Seniorów. Kandydatów na członków Rady zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, działające na rzecz osób w wieku senioralnym i Uniwersytety Trzeciego Wieku. Kandydatami mogą zostać mieszkające w Sopocie osoby, które ukończyły 60. rok życia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...