Zielony Sopot

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Od 16 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który tradycyjnie zakończy się przypadającym w sobotę, 22 września, Dniem Bez Samochodu. Właściciele aut będą mogli w ten dzień jeździć transportem miejskim za darmo.

Wielki Eko piknik

Miasto Sopot zaprasza na piknik ekologiczny. W najbliższą sobotę, 21 września w godzinach 11-15 na Sopockim Rynku przy ul. Polnej, na odwiedzających czeka spora dawka praktycznej wiedzy. Podczas warsztatów będzie się można dowiedzieć jak robić domowe detergenty i kosmetyki, czym zastąpić jednorazowe torby na zakupy, co można ugotować z resztek albo jak uszyć praktyczne woreczki na warzywa. To rozwiązania, które pomagają w ograniczeniu produkcji odpadów i przynoszą realne oszczędności domowym budżetom. Instalacja artystyczna RE:USE Gosi Golińskiej i Grażyny Rigall, zaprezentowana po raz pierwszy właśnie na Eko pikniku, pozwoli uświadomić, jak wiele śmieci produkuje współczesne społeczeństwo.

Radni w trosce o sopockie lasy

Rada Miasta Sopotu podjęła dziś rezolucję w sprawie ochrony wyjątkowych pod każdym względem lasów otaczających Sopot.

Zapraszamy do udziału w Ekopikniku!

21 września na Sopockim Rynku (ul. Polna 8-10, Sopot Wyścigi) w godzinach 11:00-15:00.

Policja sprawdziła auta trujące środowisko

W środę, 28 sierpnia, sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili na ulicach miasta działania pod nazwą „Smog”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie samochodów. W wyniku przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne trzech aut.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...