Zielony Sopot

Ekologiczne, stylowe i ekonomiczne – nowe lampy w Sopocie

Wymiana 166 punktów świetlnych, doświetlenie 34 przejść dla pieszych, nowe nawierzchnie chodników, redukcja o ponad 60 proc. emisji gazów cieplarnianych do atmosfery – to efekt wyjątkowej, ekologicznej inwestycji w Sopocie. Zakończył się pierwszy etap „Modernizacji oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii”. Ekologiczne lampy rozświetlają już mrok w centrum miasta. 

Sopocianie najlepiej segregują śmieci w regionie

Komunalny Związek „Dolina Redy i Chylonki” przedstawił roczne sprawozdanie z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi za 2019 rok. W podsumowaniu tym znalazły się szczegółowe informacje, jak mieszkańcy miast, zrzeszonych w związku, segregowali odpady.

Najpiękniejsze sopockie posesje nagrodzone

Już po raz 28 rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą posesję w kurorcie. Pomimo pandemii, trudnej sytuacji, Sopocianie po raz kolejny nie zawiedli i sprawili, że kurort tego lata przybrany był pięknymi kwiatami i roślinami. Mieszkańcy Sopotu włożyli mnóstwo czasu, wysiłku i środków, by zadbać o swoje balkony, przydomowe ogródki czy posesje.

Sopot naturalnie – zachęcamy także przedsiębiorców

Sopot naturalnie to zainicjowana rok temu przez miasto kampania edukacyjna, adresowana głównie do sopocian. Projekt ma na celu zmianę nawyków dotyczących produkcji odpadów, w szczególności plastikowych, lepszej segregacji śmieci, picia zdrowej sopockiej kranówki, ograniczenia marnowania żywności. O zwrócenie uwagi na ekoodpowiedzialność – wobec środowiska naturalnego i drugiego człowieka, prezydent Jacek Karnowski zaapelował również do sopockich przedsiębiorców.

Chryzantemy ozdabiają Sopot

Blisko 850 chryzantem – drobnokwiatowych i średniokwiatowych, białych, żółtych i w odcieniu magenta – od dziś zdobi Sopot. To kwiaty, które miasto w geście solidarności odkupiło m.in. od sprzedawców działających przy cmentarzach.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...