Zielony Sopot

Konferencja ekologiczna „Time is running out”

9 stycznia 2020 roku, w czwartek, od godziny 11:00 do 14:00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu odbędzie się konferencja „Time is running out”. Wydarzenie organizowane jest przez uczennicę III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni – Barbarę Baraniak, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Nowe harmonogramy odbioru odpadów

By zmniejszyć koszty systemu odbierania odpadów od mieszkańców, od stycznia 2020 r. zmieni się harmonogram odbiorów. Nowe zapisy pojawią się w kalendarzach, które mieszkańcy otrzymają od Zakładu Oczyszczania Miasta.

Jestem ekoodpowiedzialny – spotkania dla mieszkańców

Zapraszamy mieszkańców na dwa spotkania dotyczące ekoedukacji w dwa grudniowe poniedziałki o godz. 17.00.

Rodzinna niedziela ze spacerem ornitologicznym

Terenowy warsztat ornitologiczny to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o prawidłowym dokarmianiu ptaków i co robić, gdy np. znajdziemy poszkodowanego ptaka. To i jeszcze więcej podczas spaceru w niedzielę, 1 grudnia, start o godz. 10.30, przy Zatoce Sztuki (al. Mamuszki 14).Udział jest bezpłatny.

Nie dla polowań w sopockich lasach

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystosował dziś pismo do Nadleśnictwa Gdańsk, w którym sprzeciwił się polowaniom na terenach administrowanych przez Gminę Miasta Sopotu. Pismo z wnioskiem o wyłączenie tych terenów z obwodu łowieckiego nr 69 otrzymał marszałek województwa pomorskiego. Z kolei w liście do wojewody pomorskiego prezydent Sopotu zaapelował o wyznaczenie miejsca odstawiania dzików po ich odłowieniu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...