Zielony Sopot

Wiosna w Sopocie, czyli kwiatowe nasadzenia

W niedzielę bez żalu pożegnaliśmy zimę. Prócz uciążliwej pory roku, rozstaliśmy się z szarością, pochmurnym niebem i pustymi rabatami. By dodać miastu kolorów, kwietniki i zieleńce wkrótce zostaną obsadzone wielobarwnymi roślinami.

Zostań ekoodpowiedzialnym wolontariuszem 

Przełom marca i kwietnia to czas, kiedy z tęsknotą spoglądamy w niebo, wyczekują ciepłych promieni słońca i upragnionej wiosny. Jednak topniejący śnieg odsłonił w wielu miejscach dotychczas ukryte, a niekoniecznie miłe niespodzianki w postaci śmieci. Sopocki Wolontariat ma jednak na to pomysł.

Powstaje plan mobilności dla Półwyspu Helskiego

Półwysep Helski potrzebuje nowych rozwiązań komunikacyjnych. Wie o tym każdy mieszkaniec i turysta, który próbował dotrzeć latem do którejś z leżących na mierzei miejscowości. Jak sprawić, aby ta podróż była szybka, bez korków, przyjemna, bezpieczna i przyjazna środowisku? Nad odpowiedzią na to pytanie pracuje zespół, który w ramach międzynarodowego projektu RiConnect tworzy plan mobilności dla Półwyspu Helskiego. Prace koordynuje Biuro Obszaru Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot (OMGGS).

Klastry Energii. Do inicjatywy przystąpiło 51 samorządów

Inwestycje związane z energią słoneczną i wiatrową, niższe rachunki za energię elektryczną i ciepło, a także lepsza jakość powietrza – to tylko niektóre z korzyści tworzenia wspólnot energetycznych, czyli nowego podmiotu opartego na odnawialnych źródłach energii (OZE). Nad koncepcją stworzenia minimum trzech takich społeczności pracuje Biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia –Sopot. Do wspólnej inicjatywy przyłączyło się 51 metropolitalnych samorządów. Nad koncepcją w samorządach mają czuwać ekodoradcy. 

Nowa ścieżka rowerowa przy ul. Armii Krajowej

Rusza drugi etap przebudowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul Armii Krajowej. Inwestycją objęty jest również chodnik i jezdnia. Przebudowa obejmie odcinki drogi rowerowej od Wybickiego do Reja oraz odcinek na wysokości osiedla Aquarius.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...