Zielony Sopot

Warto dokładnie segregować śmieci

Warto segregować śmieci, zarówno ze względów ekonomicznych (niższe opłaty), ale również w trosce o środowisko, z którego wszyscy korzystamy i o które powinniśmy dbać dla przyszłych pokoleń. Należy jednak trzymać się zasad, które segregację określają. I tak do pojemników na plastik i tworzywa sztuczne wkładamy jedynie takie odpady, do tych na szkło – jedynie szkło do tych na papier – papier.

Autobus 181 stał się trolejbusem

Inauguracyjny przejazd gdyńsko-sopockiej linii autobusowej nr 181 zasilanej elektrycznie, mamy już za sobą. 

Wiosna na sopockich błoniach

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi na sopockich błoniach pojawi się nowy sprzęt rekreacyjno-sportowy. Będą to wykonane z drewna przyrządy do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych. Zostaną ustawione za ekologicznym placem zabaw znajdującym się od strony ul. Polnej.

Chroń zdrowie, środowisko i swoje finanse! Miejskie dotacje na ekologiczne inwestycje

Troska o czyste powietrze to nasz wspólny obowiązek. Dbając o otaczające nas środowisko, dbamy o zdrowie swoje i bliskich, dbamy o przyrodę, którą zostawimy kolejnym pokoleniom, ale również troszczymy się o nasze finanse.

Zmiana stawek opłat za śmieci

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sopotu, radni zdecydowali o nowych stawkach opłat za gospodarowanie odpadami. Dotychczasowe stawki opłat za wywóz śmieci obowiązywały blisko 6 lat. Od tego czasu wzrosły koszty transportu, koszty wynagrodzeń oraz koszty utylizacji odpadów i opłat środowiskowych. Jednocześnie spadły ceny skupu makulatury, szkła i plastiku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...