Zielony Sopot

Czyste powietrze 2017

Ruszył nabór wniosków do programu "Czysta powietrze Sopotu - edycja 2017”

Spotkanie z norweskim partnerem projektu – gminą Drammen

W ramach grantu uzyskanego na realizację mikroprojektu oraz w wyniku zawarcia  listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Miastami Drammen i Sopot w dniach 22-24  lutego 2017 r. odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Gminy Miasta Sopotu w norweskiej Gminie Drammen. Wizyta ta była ukierunkowana tematycznie na poprawę efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, ponieważ Drammen jest wiodące wśród norweskich gmin na tym polu działań. 

Program "Czyste powietrze Sopotu" - modernizacja systemu grzewczego

W 2016 roku zrealizowano kolejny projekt  „Czyste powietrze Sopotu – edycja 2016” w ramach programu: Czyste powietrze Pomorza (edycja 2016).  Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.      Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Gminy Miasta Sopotu.    

Pomorskie szkoły oszczędzają i chronią klimat

Bezinwestycyjne metody oszczędzania energii mogą przynieść zadziwiająco spektakularne rezultaty, co potwierdziły doświadczenia ok. 140 polskich szkół należących od 2013 r. do europejskiej Sieci 50/50 skupiającej szkoły i inne budynki oszczędzające energię. W 2016 r. do tej grupy dołączyło ponad 100 nowych szkół z całej Polski, w tym aż 36 z terenu 9 gmin województwa pomorskiego (Gdynia, Kobylnica, Krokowa, Malbork, Rumia, Sopot, Słupsk, Sztum, Ustka).

Uwaga - Ptasia grypa!

UWAGA - PTASIA GRYPA W związku z pojawiającymi się w naszym rejonie ogniskami prasiej grypy załączamy informację nt. obchodzenia się z drobiem i ptactwem w taki sposób, by nie przyczyniać się do rozszerzania epidemii. Informacja

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...