Zielony Sopot

Piękno jest zaraźliwe, czyli konkurs na najpiękniejszą posesję

Po raz 25. Urząd Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców do udziału w Konkursie na najładniejszą posesję. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2017 r.

Podsumowanie współpracy międzysamorządowej – razem na rzecz klimatu

Podsumowanie współpracy międzysamorządowej – razem na rzecz klimatu Miasto Sopot realizuje ambitne i innowacyjne przedsięwzięcie pn. kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej realizowana w formule ESCO, w ramach realizacji projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu” (www.razemdlaklimatu.eu), w którym to przedsięwzięciu korzysta z praktyk norweskich – Miasta Drammen.

Czyste powietrze 2017

Ruszył nabór wniosków do programu "Czysta powietrze Sopotu - edycja 2017”

Spotkanie z norweskim partnerem projektu – gminą Drammen

W ramach grantu uzyskanego na realizację mikroprojektu oraz w wyniku zawarcia  listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Miastami Drammen i Sopot w dniach 22-24  lutego 2017 r. odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Gminy Miasta Sopotu w norweskiej Gminie Drammen. Wizyta ta była ukierunkowana tematycznie na poprawę efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, ponieważ Drammen jest wiodące wśród norweskich gmin na tym polu działań. 

Program "Czyste powietrze Sopotu" - modernizacja systemu grzewczego

W 2016 roku zrealizowano kolejny projekt  „Czyste powietrze Sopotu – edycja 2016” w ramach programu: Czyste powietrze Pomorza (edycja 2016).  Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.      Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Gminy Miasta Sopotu.    

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...