Zielony Sopot

Razem dla Sopotu, czyli Korpusiaki znów sprzątają Pomorze

Wspólnie zadbajmy o środowisko tam, gdzie jest taka potrzeba – również w Sopocie. W weekend 30-31 maja odbędzie się II edycja akcji „Korpusiaki sprzątają Pomorze”.

Nowe kwiaty w mieście, czyli zmieniamy szatę na letnią

Niecierpek i szałwia, werbena i naparstnica, wilec, kocanka, fuksja, begonia i dalia – to rośliny, które zwiastują nadejście lata. Wiosenne kwiaty już przekwitły, pora na nowe, letnie odmiany, letnie zapachy i wakacyjne kolory.

Nowe zasady programu „Czyste powietrze”

Możliwość łączenia dotacji z programów gminnych z dotacją w programie „Czyste powietrze” to jedna ze zmian, które od 15 maja 2020 r . obowiązuje w zasadach ubiegania się o dofinansowanie. Uproszczeń jest jeszcze więcej.

Oszczędzamy wodę, podlewamy hipodrom i remontujemy basen

Trwa wypompowywanie wody z miejskiego basenu przy ul. Haffnera. Woda jest transportowana na teren sopockiego hipodromu i jest nią nawadniany trawiasty tor wyścigowy. Zapełniony będzie również podziemny zbiornik, z którego woda wykorzystywana jest do nawadniania hal i placów treningowych.

Woda z basenu będzie wykorzystana na Hipodromie

Woda, która zostanie wypompowana z miejskiego basenu przy ul. Haffnera 57, posłuży do nawodnienia terenów sopockiego Hipodromu. Akcja z udziałem pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Straży Pożarnej i Zarządu Dróg i Zieleni rozpocznie się we wtorek, 12 maja, o godz. 8.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...