Zielony Sopot

Zwycięzcy konkursu Eko-wakacje za własne pieniądze

Laureaci konkursu Eko–wakacje za własne pieniądze odebrali czeki wakacyjne i nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w tegorocznej edycji konkursu.

Piękne posesje i balkony – zgłoś się do konkursu

Jak co roku, Urząd Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najładniejszą posesję. Zgłoszenia mieszkańców chcących wziąć udział w konkursie przyjmowane są do 31 lipca.

Sopot bez plastiku

W trosce o środowisko naturalne oraz mając na uwadze regulacje prawne w ramach Unii Europejskiej, prezydent Sopotu podjął decyzję o zakazie używania przez Urząd i miejskie jednostki naczyń i opakowań jednorazowych, które nie są biodegradowalne. Dotyczy to również imprez i wydarzeń współfinansowanych przez miasto. Zakaz będzie obowiązywał od 1 maja.

Warto dokładnie segregować śmieci

Warto segregować śmieci, zarówno ze względów ekonomicznych (niższe opłaty), ale również w trosce o środowisko, z którego wszyscy korzystamy i o które powinniśmy dbać dla przyszłych pokoleń. Należy jednak trzymać się zasad, które segregację określają. I tak do pojemników na plastik i tworzywa sztuczne wkładamy jedynie takie odpady, do tych na szkło – jedynie szkło do tych na papier – papier.

Autobus 181 stał się trolejbusem

Inauguracyjny przejazd gdyńsko-sopockiej linii autobusowej nr 181 zasilanej elektrycznie, mamy już za sobą. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...