Zielony Sopot

Sopot – miasto z klimatem

Przebudowa koryta potoku Grodowego oraz kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Sopocie zajęły trzecie miejsce w konkursie „Miasto z klimatem – najlepiej zrealizowany projekt”. Sopot znalazł się na podium w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców.

Tona dyń udekorowała Sopot

W Sopocie pojawiły się dekoracyjne dynie. Na rabatach można też zobaczyć niedawno posadzone chryzantemy i ozdobną kapustę. To część jesiennej dekoracji miasta.

Dzieci wiedzą, jak chronić drzewa

Wszystkie placówki oświatowe – szkoły i przedszkola – działające w Sopocie, prezydent miasta zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym „Chronimy drzewa – zbieramy makulaturę”. Zgłaszać się można do 16 października, do wygrania są nagrody pieniężne.

Spis rolny tylko przez telefon

Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.:

Nie wszędzie grabimy liście

Jesień to czas porządków i przygotowania do zimy, zarówno poszczególnych posesji, jak i całego miasta. Jedną z czynności, które najczęściej wtedy wykonujemy, jest grabienie liści. Czy rzeczywiście jest to niezbędny zabieg pielęgnacyjny? Nie we wszystkich miejscach w Sopocie służby komunalne sprzątają zalegające liście. Z uwagi na przebywanie owadów, płazów, gadów, niewielkich ptaków i gryzoni nie usuwamy zalegających jesienią liści w kilku miejscach w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...