Zielony Sopot

Sejmik Województwa Pomorskiego wspiera Sopot w walce ze smogiem

Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego przyjęli dziś, tj. 24 lutego uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze Gminy Miasta Sopotu ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Chcesz być ekoodpowiedzialny? Przyjdź na spotkania!

AKTUALIZACJA: Spotkanie w Dworku Sierakowskich zaplanowane na 16.03 oraz w Dwóch Zmianach zaplanowane na 26.03 są ODWOŁANE!

Sopot zmuszony do zmiany stawek za odbiór odpadów

Polskie samorządy w drastyczny sposób odczuwają skutki rządowej nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedstawiciele samorządów wielokrotnie alarmowali, że wprowadzone przez rząd regulacje doprowadzą do drastycznej podwyżki kosztów funkcjonowania systemu. Co odbije się na mieszkańcach, którzy będą zmuszeni zapłacić więcej za odbiór śmieci. Dzieje się to poprzez m.in.: wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów, dodatkowe obowiązki nałożone na gminy (np. wprowadzenie nowej frakcji BIO), wzrost cen wynagrodzeń, energii i paliw. Sopot, podobnie jak inne samorządy, przez decyzje rządowe, zmuszony został do opracowania nowych, wyższych stawek, które w formie uchwały zostały przedstawione radnym. Uchwała będzie procedowana na sesji Rady Miasta 30 stycznia 2020 r.

Co zrobić z choinką po świętach? 

Gdy choinka stanie się sypiącym problemem, z pomocą przychodzi Zakład Oczyszczania Miasta, który odbiera naturalne choinki.

Konferencja ekologiczna „Time is running out”

9 stycznia 2020 roku, w czwartek, od godziny 11:00 do 14:00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu odbędzie się konferencja „Time is running out”. Wydarzenie organizowane jest przez uczennicę III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni – Barbarę Baraniak, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...