Zielony Sopot

Sopot likwiduje piece węglowe  

W ciągu ostatnich dwóch lat w lokalach gminnych wymieniono 231 pieców węglowych na ogrzewanie gazowe. W tym samym okresie 79 właścicieli wykonało modernizację ogrzewania, korzystając z programu dofinansowania Gminy Miasta Sopotu. Kwota udzielonych w tym czasie dotacji wyniosła 1 301 000 zł. 

Bardziej zielony plac Przyjaciół Sopotu

Sopot zaprezentował nową koncepcję aranżacji placu Przyjaciół Sopotu. Będzie więcej zieleni, kwiatów i przestrzeni zachęcającej do spędzania czasu w tym miejscu. Podczas spotkania on-line zespół architektów będących autorami nowej koncepcji przedstawił wszystkie zmiany, które czekają najważniejszy plac miejski.

Jak mądrze pomagać ptakom

Ptaki, jak każde inne dziko żyjące zwierzęta, są przystosowane do samodzielnego zdobywania pokarmu. Radzą sobie w ciepłe miesiące, jak również podczas tych zimowych. Nawet ptaki żyjące w mieście same znajdują sobie pożywienie. W opinii ornitologów nie powinno się ich dokarmiać, ponieważ zaburza to naturalny popęd ptaków do odbywania migracji.

Zieleń na pl. Przyjaciół Sopotu

Dobiegła końca praca nad koncepcją architektoniczną nowego zagospodarowania pl. Przyjaciół Sopotu. Miejsce wzbogaci się o prawie 500 m kw. zieleni, planowane jest także dosadzenie 17 drzew. Plac zyska nowe ławki i oświetlenie, które podkreślać będą bujną zieleń. Cały projekt jest realizacją wybranego przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego projektu „Zieleń na placu Przyjaciół”.

Zielona Przystań, czyli wyjątkowy plac zabaw przy SP nr 1 

Zakończyła się budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1. W ramach tytułowej Zielonej Przystani powstał m.in. domek wzniesiony wśród drzew, z dwoma zjeżdżalniami, ścieżki wraz z edukacyjnymi totemami, tunel wierzbowy, siłownia do ćwiczeń oraz podwyższone ławki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...