Zielony Sopot

Program "Czyste powietrze Sopotu" - modernizacja systemu grzewczego

W 2016 roku zrealizowano kolejny projekt  „Czyste powietrze Sopotu – edycja 2016” w ramach programu: Czyste powietrze Pomorza (edycja 2016).  Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.      Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Gminy Miasta Sopotu.    

Pomorskie szkoły oszczędzają i chronią klimat

Bezinwestycyjne metody oszczędzania energii mogą przynieść zadziwiająco spektakularne rezultaty, co potwierdziły doświadczenia ok. 140 polskich szkół należących od 2013 r. do europejskiej Sieci 50/50 skupiającej szkoły i inne budynki oszczędzające energię. W 2016 r. do tej grupy dołączyło ponad 100 nowych szkół z całej Polski, w tym aż 36 z terenu 9 gmin województwa pomorskiego (Gdynia, Kobylnica, Krokowa, Malbork, Rumia, Sopot, Słupsk, Sztum, Ustka).

Uwaga - Ptasia grypa!

UWAGA - PTASIA GRYPA W związku z pojawiającymi się w naszym rejonie ogniskami prasiej grypy załączamy informację nt. obchodzenia się z drobiem i ptactwem w taki sposób, by nie przyczyniać się do rozszerzania epidemii. Informacja

„Badanie jakości wody w kąpieliskach na terenie Miasta Sopotu w sezonie kąpielowym 2016”

 „Badanie jakości wody w kąpieliskach na terenie Miasta Sopotu w sezonie kąpielowym 2016” W ramach zadania wykonana była ocena jakości wody w kąpielisku, która pozwala określić jej przydatność do kąpieli, umożliwiając ochronę zdrowia osób korzystających z sopockiego kąpieliska. Kontrola obejmowała pobór próbek wody w kąpieliskach w punktach ustalonych z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Sopocie, badanie jakości wody pod względem mikrobiologicznym, wizualny nadzór nad jakością wody w kąpielisku, dokumentowanie i przekazywanie wyników Inspektorowi Sanitarnemu oraz informowanie osób kąpiących się na temat jakości wody.  

Konkurs ekologiczny ”Chrońmy drzewa- zbieramy makulaturę”.

Konkurs ekologiczny ”Chrońmy drzewa- zbieramy makulaturę”. Prezydent Miasta Sopotu ogłasza Konkurs ekologiczny ”Chrońmy drzewa- zbieramy makulaturę”. Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie placówki oświatowe (szkoły i przedszkola) zlokalizowane na terenie Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...