Zielony Sopot

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Kolejna edycja obchodzonego na całym świecie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wystartuje 16 września i potrwa do 22 września, kiedy to przypada Europejski Dzień bez Samochodu.

Ekologiczny i czysty Sopot – nowy sprzęt dla ZOM

Nie tylko wielkie inwestycje przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne i czyste powietrze. Dużo możemy również zdziałać małymi krokami – zmieniając drobne przyzwyczajenia, korzystając ze sprzętu który jest niskoemisyjny, ekologiczny. Z tego samego założenia wychodzi kierownictwo sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta, inwestując w ekologiczny sprzęt, chroniący środowisko.

Ekologiczny piknik na rynku

Jeśli szukacie Państwo imprezy, by z rodziną lub znajomymi ciekawie spędzić czas, zapraszamy 19 września na wielki piknik ekologiczny na sopockim rynku. W programie wiele atrakcji dla dużych i małych, będzie także możliwość oddania głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego.

Powszechny spis rolny w Sopocie

Według statystyk w kurorcie jest prawdopodobnie 111 gospodarstw rolnych. Po przeprowadzeniu Powszechnego Spisu Rolnego, który rozpoczyna się 1 września, poznamy więcej szczegółów: co sopoccy rolnicy uprawiają, jak żyją, jakimi maszynami dysponują.

Blisko 1300 nowych, energooszczędnych latarni w Sopocie

W Sopocie modernizowane i wymieniane jest oświetlenie uliczne. Projekt zakłada wymianę blisko 1300 latarni w centrum miasta i jego dolnej części. Teraz lampy będą nowoczesne, ledowe, energooszczędne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...