Zielony Sopot

Chroń zdrowie, środowisko i swoje finanse! Miejskie dotacje na ekologiczne inwestycje

Troska o czyste powietrze to nasz wspólny obowiązek. Dbając o otaczające nas środowisko, dbamy o zdrowie swoje i bliskich, dbamy o przyrodę, którą zostawimy kolejnym pokoleniom, ale również troszczymy się o nasze finanse.

Zmiana stawek opłat za śmieci

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sopotu, radni zdecydowali o nowych stawkach opłat za gospodarowanie odpadami. Dotychczasowe stawki opłat za wywóz śmieci obowiązywały blisko 6 lat. Od tego czasu wzrosły koszty transportu, koszty wynagrodzeń oraz koszty utylizacji odpadów i opłat środowiskowych. Jednocześnie spadły ceny skupu makulatury, szkła i plastiku.

Inteligentne lampy – bezpieczeństwo i oszczędności

W Sopocie modernizowane jest oświetlenie uliczne. Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, przyniesie także miastu wymierne korzyści ekonomiczne. Lampy przy hali ERGO ARENA zostały zmodernizowane już dwa lata temu, teraz czas na kolejne ulice w dolnym Sopocie. W kwietniu ruszy następny etap realizacji projektu wartego w sumie 12 mln zł.

Nowe stawki za śmieci. Rodziny wielodzietne płacić będą bez zmian

Obowiązujące w Sopocie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości zamieszkałych zostały przyjęte uchwałą Rady Miasta Sopotu 14 czerwca 2013 r. Wówczas gminy były zobowiązane od 1 lipca 2013 r. zorganizować system gospodarowania odpadami komunalnymi. Od tego czasu, tj. blisko 6 lat, stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie zmieniły się.

Ostatnia prosta metamorfozy Potoku Grodowego

Odkryty Potok Grodowy, nowe ścieżki spacerowe i kładki, mała architektura, wymiana oświetlenia, przebudowa miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych i nawierzchni ulic – to tylko niektóre zmiany, jakie przechodzi Park Północny i Park Grodowy w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...