Zielony Sopot

Wichura idzie na emeryturę

Po 10 latach wiernej służby na emeryturę odchodzi klacz Wichura, pracownica sopockiego ZDiZ. Zastąpi ją kolejny zeroemisyjny pojazd w Sopocie – meleks.

Papieros na plaży to obciach dla twarzy

Można się złościć, że nad polskim morzem pogoda bywa kapryśna. Można zżymać się na ceny w nadmorskich kurortach, ale za brud na polskich plażach odpowiadamy sami. Musimy i chcemy to zmienić razem.

Kolejne miliony na przebudowę kanalizacji deszczowej

Gmina Miasta Sopotu kolejny raz otrzymała unijne dofinansowanie na realizację projektu  zapobiegającego zalewaniu i podtapianiu miasta. Dzięki temu zwiększy się retencja i przepustowość miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych, co – poza głównym celem zwiększenia ochrony przeciwpowodziowej – przyczyni się do poprawy jakości wód opadowych i roztopowych odprowadzanych do Zatoki Gdańskiej oraz jakości cieków powierzchniowych i wód podziemnych oraz wpłynie na zmniejszenie zagrożeń dla środowiska.

Dotacje i pożyczki na montaż odnawialnych źródeł energii

Odnawialne źródła energii wykorzystują naturalne zasoby Ziemi, które nie są szkodliwe dla środowiska w postaci emisji CO2. Jak sama nazwa wskazuje, nie wyczerpują się i są w stanie szybko się zregenerować. Podpowiadamy gdzie można ubiegać się o dotacje i pożyczki na montaż odnawialnych źródeł energii.

Zostaw samochód na Eko parkingu, na plażę jedź meleksem!

Już po raz trzeci, w sezonie 2019, Sopot uruchamia program Eko parkingu buforowego oraz transportu meleksami po mieście. Od 22 czerwca dla wszystkich gości dostępny jest całodobowy, bezpłatny EKO parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE. Do 1 września będzie można codziennie skorzystać z transportu meleksami na sopocką plażę czy do centrum miasta.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...