Zielony Sopot

Zieleń na pl. Przyjaciół Sopotu – zobacz relację z konsultacji

W konsultacjach dotyczących potencjału przestrzeni pl. Przyjaciół Sopotu, które odbyły się 7 lipca za pośrednictwem platformy do wideokonferencji, udział wzięło 20 osób. A jeszcze do 15 lipca można wypełnić ankietę dotyczącą zieleni na głównym placu miasta.

Zostaw samochód na Eko parkingu, na plażę jedź meleksem!

Już po raz czwarty, w sezonie 2020, Sopot uruchamia program Eko parkingu buforowego oraz transportu meleksami po mieście. Od 26 czerwca dla wszystkich gości dostępny będzie całodobowy, bezpłatny Eko parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE. Do 30 sierpnia będzie można codziennie skorzystać z transportu meleksami na sopocką plażę czy do centrum miasta.

Zieleń na pl. Przyjaciół Sopotu – konsultacje

Wybrany w budżecie obywatelskim projekt „Zieleń na pl. Przyjaciół Sopotu” będzie miał nową koncepcję architektoniczną. Biuro architektoniczne, które zostało wybrane do jej realizacji, zaprasza mieszkańców do konsultacji społecznych.

Rozpocznij wakacje EKOodpowiedzialnie

Po raz trzeci Pomorskie Centra Wolontariatu zachęcają do włączenia w akcję „Korpusiaki sprzątają Pomorze”. W weekend 27-28 czerwca sprzątamy śmieci napotkane w lasach, parkach, skwerach czy innych ważnych przyrodniczo i kulturowo terenach publicznych. Zwracajmy uwagę na otaczające środowisko – odpowiedzialność za jego stan leży po naszej stronie. Więc wspólnie zadbajmy o środowisko tam, gdzie jest taka potrzeba – również w Sopocie.

Najładniejsza posesja w mieście – ruszają konkursowe zmagania

Ukwiecone balkony, zagospodarowane podwórza, odtworzone ogrodzenia, odnowione elewacje, to efekt pracy sopocian, który poprawia wizerunek nie tylko najbliższego otoczenia posesji, ale i całego naszego zielonego miasta. Prezydent Sopotu zaprasza mieszkańców kurortu do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na najładniejszą posesję. Na zgłoszenia czekamy do końca lipca.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...