Zielony Sopot

Co zrobić z choinką po świętach? 

Gdy już przestanie zachwycać swoją majestatyczną urodą, a stanie się sypiącym problemem, warto pomyśleć, co z nią zrobić. Z pomocą przychodzi Zakład Oczyszczania Miasta, który odbierze od mieszkańców Sopotu naturalną choinkę.

Na spacery i dla rowerzystów

Mieszkańcy i goście mają w Sopocie wyjątkową możliwość korzystania z pięknych naturalnych terenów zielonych. Umożliwienie dostępu do ciekawych i cennych przyrodniczo terenów oraz ochrona ich bogatej bioróżnorodności jest celem realizowanego w latach 2016-2019 projektu pn. „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczanie obszarów cennych przyrodniczo w Uzdrowiskach województwa pomorskiego poprzez budowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny oraz zagospodarowanie i zwiększenie bioróżnorodności na terenach cennych przyrodniczo w Ustce i w Sopocie”. W 2018 r. nowy wygląd zyskały trzy miejsca.

Głęboka termomodernizacja i rewitalizacja osiedla Przylesie  

– Szkoda, że szczyt klimatyczny nie odbył się tu u nas, na Przylesiu. Polska miałaby się czym pochwalić i zyskać uznanie międzynarodowych delegacji. Bo na tym osiedlu, na naszych oczach odbywa się prawdziwa, technologiczna rewolucja  – powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski podczas spotkania z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie, Piotrem Kurdzielem.  

Sopot nie przestaje płynąć na fali energooszczędności

Ponad 600 osób biorących udział w warsztatach „Kilowaty zabawy”, blisko 50 uczestników gry miejskiej, a także 177 prac nadesłanych w ramach konkursu plastycznego – to efekty trwającej trzy miesiące kampanii edukacyjnej pn. „Sopot na fali energooszczędności” w ramach projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Sopocie”. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 3 grudnia w Urzędzie Miasta Sopotu. Finał konkursu poprzedzony był krótkim podsumowaniem projektu.

Nielegalna wycinka powodem zmian w złym prawie

W odpowiedzi na zgłoszenie mieszkańców Sopotu została przeprowadzona kontrola wycinki drzew na działce pomiędzy ulicami Drzymały 6 i Traugutta 3-5. W trakcie wizji w terenie ujawniono nielegalną wycinkę 27 drzew, w większości były to klony. Drzewa te podlegały procedurze wymagającej pozwolenia na wycinkę.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...