Zielony Sopot

Sopot stawia na ekologiczny transport zbiorowy  

Na sopockich ulicach pojawi się więcej trolejbusów. Zastąpią one tradycyjne autobusy z silnikami spalinowymi. Już od lutego w dni powszednie linia 181 będzie obsługiwana w większości przez trolejbusy, a w weekendy wszystkie pojazdy obsługujące tę linię będą elektryczne. 

Powstał Plan Urządzenia Lasu

Lasy położone w granicach administracyjnych Sopotu zajmują 934 ha powierzchni. Lasy komunalne, zarządzane przez gminę, stanowią 22,4 proc. tego obszaru, czyli ponad 209 hektarów. Pozostałe są własnością państwa. Plan Urządzenia Lasu to dokument publikowany co dziesięć lat. Najnowszy zyskał właśnie pozytywną opinię Lasów Państwowych.

W sopockich szkołach pojawiły się butelkomaty

W trzech sopockich szkołach stanęły butelkomaty do odbioru butelek PET. To zadanie mieszkańcy wybrali do realizacji w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Dzięki urządzeniom w szkołach prowadzony będzie konkurs „ECO Sorter”, którego celem jest propagowanie wśród sopockich dzieci i młodzieży idei segregacji odpadów. 

Od nowego roku sopocianie będą segregować odpadki kuchenne

Od 1 stycznia 2021 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy rządowej ustawy o utrzymaniu i porządku w gminach, które wprowadzają obowiązek selektywnej zbiórki kolejnej grupy odpadów, tzw. bio. Są to po prostu resztki posiłków i to, co powstaje przy ich przygotowywaniu w naszych domach.

Ulice do mieszkania, czyli pierwszy woonerf w Sopocie

Do końca przyszłego roku powstanie w Sopocie pierwsza strefa woonerf. Właśnie podpisana została umowa z wykonawcą na prace, które w kompleksowo zmienią kwartał ulic: Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego. Prace mają ruszyć na początku stycznia 2021 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...