Zielony Sopot

Policjanci przeciwko trucicielom. Podsumowanie akcji „Smog”

30 września policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Smog”. Do działań włączyli się również sopoccy funkcjonariusze, którzy zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Jednak nadrzędnym celem było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Worki na odpady budowlane i zielone – ważne zasady

Selektywna zbiórka odpadów oraz utrzymanie czystości w mieście to wspólny cel zarówno służb odpowiedzialnych za porządek oraz mieszkańców miasta. Wiedza o segregowaniu odpadów jest coraz większa i takie zbieranie śmieci w naszych domach staje się powoli powszechnym zachowaniem. Sopot jest też jednym z nielicznych miast, w którym mieszkańcy mogą raz do roku otrzymać worek, tzw. big bag, na odpady budowlane powstające w trakcie  remontów mieszkań, domków jednorodzinnych.

Wielkie sprzątanie, czyli Wyczesany Las w Sopocie

Do sprzątania 12 leśnych lokalizacji w Trójmieście (Gdańsk 7, Gdynia 4, Sopot 1) zaprasza 21 września sopocka agencja A Studio wraz ze stowarzyszeniem Weź się Zbierz. Wyczesany Las 2020 to społeczna, oddolna inicjatywa, łącząca w sobie aspekt ekologiczny, artystyczny i charytatywny. Przedsięwzięcie opiera się na lokalnych działaniach mających na celu zaangażowanie mieszkańców Trójmiasta w ochronę przyrody i zwiększenie szacunku do niej. Start o godz. 11.00.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Od 16 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który tradycyjnie zakończy się przypadającym w sobotę, 22 września, Dniem Bez Samochodu. Właściciele aut będą mogli w ten dzień jeździć transportem miejskim za darmo.

Wielki Eko piknik

Miasto Sopot zaprasza na piknik ekologiczny. W najbliższą sobotę, 21 września w godzinach 11-15 na Sopockim Rynku przy ul. Polnej, na odwiedzających czeka spora dawka praktycznej wiedzy. Podczas warsztatów będzie się można dowiedzieć jak robić domowe detergenty i kosmetyki, czym zastąpić jednorazowe torby na zakupy, co można ugotować z resztek albo jak uszyć praktyczne woreczki na warzywa. To rozwiązania, które pomagają w ograniczeniu produkcji odpadów i przynoszą realne oszczędności domowym budżetom. Instalacja artystyczna RE:USE Gosi Golińskiej i Grażyny Rigall, zaprezentowana po raz pierwszy właśnie na Eko pikniku, pozwoli uświadomić, jak wiele śmieci produkuje współczesne społeczeństwo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...