Zielony Sopot

Nowe harmonogramy odbioru odpadów

By zmniejszyć koszty systemu odbierania odpadów od mieszkańców, od stycznia 2020 r. zmieni się harmonogram odbiorów. Nowe zapisy pojawią się w kalendarzach, które mieszkańcy otrzymają od Zakładu Oczyszczania Miasta.

Jestem ekoodpowiedzialny – spotkania dla mieszkańców

Zapraszamy mieszkańców na dwa spotkania dotyczące ekoedukacji w dwa grudniowe poniedziałki o godz. 17.00.

Rodzinna niedziela ze spacerem ornitologicznym

Terenowy warsztat ornitologiczny to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o prawidłowym dokarmianiu ptaków i co robić, gdy np. znajdziemy poszkodowanego ptaka. To i jeszcze więcej podczas spaceru w niedzielę, 1 grudnia, start o godz. 10.30, przy Zatoce Sztuki (al. Mamuszki 14).Udział jest bezpłatny.

Nie dla polowań w sopockich lasach

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystosował dziś pismo do Nadleśnictwa Gdańsk, w którym sprzeciwił się polowaniom na terenach administrowanych przez Gminę Miasta Sopotu. Pismo z wnioskiem o wyłączenie tych terenów z obwodu łowieckiego nr 69 otrzymał marszałek województwa pomorskiego. Z kolei w liście do wojewody pomorskiego prezydent Sopotu zaapelował o wyznaczenie miejsca odstawiania dzików po ich odłowieniu.

Naturalnie dla mieszkańców

Wszyscy chcemy dbać o Sopot – naturalnie! Rozpoczęliśmy więc ekologiczną kampanię adresowaną do mieszkańców miasta, przedsiębiorców i branży turystycznej. Chodzi o zmianę codziennych nawyków, dotyczących np. produkcji odpadów, w szczególności plastikowych, lepszej segregacji śmieci, przekonanie do picia zdrowej sopockiej kranówki czy ograniczenia marnowania żywności. To małe i proste do wprowadzenia kroki, które mogą przynieść wielkie zmiany.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...