Zielony Sopot

W majówkę razem działamy dla Sopotu!

Tegoroczna majówka dla wielu z nas będzie różniła się od minionych edycji. Ale mimo zmęczenia warunkami pandemii i nie najlepszych prognoz pogody, można zbliżający się długi weekend spędzić w sposób wartościowy. Podpowiadamy i zachęcamy do włączenia się w akcję „Korpusiaki sprzątają Pomorze” i obywatelskiego sprzątania Sopotu.

Zielony Sopot – nowe buki, olsze, róże i bzy

Nie zwalniamy tempa, kolejne drzewa, krzewy i trawy sadzimy tej wiosny w Sopocie. Za blisko 160 tys. zł w wielu punktach miasta pojawią się piękne krzewy róż, derenie, kaliny czy zachwycający zapachem czarny bez.

Zielony Sopot – nowe drzewa w mieście

Więcej drzew to więcej czystego powietrza w kurorcie. Nasze służby ciągle dbają o estetykę terenów zielonych w mieście. Teraz sopocki Zarząd Dróg i Zielni posadził  85 sztuk drzew i krzewów  w ciągu al. Niepodległości.

Chroń środowisko. Objazdowa zbiórka odpadów niebezpiecznych

Mieszkańcy Sopotu będą mogli w piątek, 13 marca 2020 r. oddać do specjalnego samochodu niebezpieczne odpady, które powstały w ich gospodarstwach domowych.

Cena za odbiór śmieci bez ryczałtu  

Regionalna Izba Obrachunkowa zwróciła uwagę na ostatnią uchwałę Rady Miasta Sopotu dotyczącą wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Izba zasugerowała, że stawka za odbiór śmieci naliczana na podstawie zużytej wody nie może zawierać składowej w postaci ryczałtu. Opłata może być naliczana jedynie na podstawie faktycznej ilości zużytej wody. Dlatego prezydent miasta przygotował uchwałę zmieniającą te zapisy. Uchwała procedowana będzie na najbliższej sesji, 27 lutego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...